Naga Markets

USD/JPY powyżej szczytu z 1998 roku. Kurs coraz bliżej 150,00Kurs USD/JPY nadal porusza się w mocnym trendzie wzrostowym. Ekonomiści z Commerzbanku oczekują, że para będzie kontynuować ten trend. Silne wzrosty na wykresie USD/JPY są trwałe i mają podparcie w fundamentach. To wszystko sugeruje duże prawdopodobieństwo kontynuacji i osiągnięcie najbliższego celu psychologicznego jakim jest poziom 150,00.

Maksima z 1998 roku pokonane 

„Ostatnia stabilność kursu USD/JPY jest mniej korzystna, niż się wydaje, ponieważ od zeszłego tygodnia waluta amerykańska osłabiła się w stosunku do większości walut krajów uprzemysłowionych, co nie znajduje odzwierciedlenia w kursie wymiany wobec jena” – zauważają analitycy banku.

Invest.Cinkciarz.pl oferuje dostęp do ponad 5000+ instrumentów i najniższe spready walutowe w swojej historii. Wszystko z jednego prostego konta Smart:

SPRAWDŹ SZEROKĄ OFERTĘ INVEST.CINKCIARZ.PL

„Gdy tylko dolar będzie w stanie ponownie umocnić się – czego się spodziewamy – presja na wzrost USD/JPY również prawdopodobnie wzrośnie”. Obecnie właśnie taki scenariusz realizowany jest na tej parze. Niewiele brakuje już aby sięgnąć bariery 150,00.

Notowania USD/JPY na wykresie miesięcznym

Technika wskazuje na słabość strony podażowej, której jedynym jak dotąd argumentem była interwencja Banku Japonii. Tylko obawy przed kolejnym takim posunięciem hamują kurs przed nowymi rekordami. Jak pokazują ostatnie tygodnie, interwencja BoJ na niewiele się zdała, a strach przed powtórką szybko minął.

Autor poleca również:

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułBitcoin z niedźwiedzim wzorem na wykresie. Możliwe spadki do poziomów z 2020 r.
Następny artykułSEC zwiększa swoje wysiłki w sprawie zbadania upadku Three Arrows Capital oraz Celsius
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here