Naga Markets10 września analitycy banku ING ocenili bieżącą i przyszłą siłę jena japońskiego. Swoją opinię uzasadnili licznymi, fundamentalnymi spostrzeżeniami oraz wskazali potencjalny zakres konsolidacji i cel dla pary USD/JPY.


Rekomendacje dużych banków publikujemy przy wsparciu brokera STO.

Analitycy ING w ostatnim raporcie wykazali preferencje wzrostowe dla jena japońskiego.

– USD/JPY nadal oscyluje w bardzo wąski zakresie cenowym, a fakty wydają się wystarczająco mocne, aby określić dalszy kierunek. Amerykańskie instytucje finansowe uważają, iż rosnące stopy w USA utrzymują kurs USD/JPY powyżej poziomu 110, który stanowi silne wsparcie, a dla amerykańskiej giełdy nie ma jeszcze żadnych oznak rynku niedźwiedzia. Obawiamy się, że kapitał z akcji rynków wschodzących migruje do Stanów Zjednoczonych. Zauważamy również, iż obniżka podatków zapewnia obecnie silną izolację dla amerykańskich akcji – napisano w raporcie.

Zobacz również: ING: dolar pręży muskuły

– Pod koniec ubiegłego tygodnia prezydent Trump skupił się na nadwyżce handlowej Japonii z USA – trzecim partnerem handlowym, co do wielkości po Chinach i Meksyku, a USD/JPY początkowo zareagował spadkami. Podejrzewamy, że słabość JPY może niedługo powrócić, a to wzmocniłoby trend wzrostowy między USD, a Azją. Ta niejednoznaczność sprawia, że ​​USD/JPY pozostaje w konsolidacji. W Japonii niedawno ukazał się raport za II kw. 2018, który wskazuje na lepsze wyniki, stąd nasz sentyment dla USD/JPY pozostaje lekko spadkowy – podsumowali analitycy ING.

Zostań klientem STO i otrzymuj tygodniowe Big Bank Report

Zakres konsolidacji na najbliższy tydzień: 110.00 – 111.80

Cel dla USD/JPY w perspektywie 1 miesiąca: 108.00Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułSuper Czwartek na rynku walutowym. EBC, CBRT i BoE
Następny artykułBenefit System skupuje akcje po 1100 zł. Wykres w górę  8%
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here