Naga Marketsdziewczyna na rowerze na tle danske bankuJeden z największych na świecie banków inwestycyjnych, Danske Bank prognozuje dalszy kierunek pary walutowej USD/JPY. Analitycy z Danske Banku uważają, że najlepszym wyjściem będzie handel obustronny pary USD/JPY w krótkim terminie z perspektywą dalszych wzrostów w długim okresie czasu.


Zobacz również: Rośnie presja sprzedających na USD/CAD

– Obawy związane z protekcjonistyczną agendą administracji Trumpa i argumenty za wyższą inflacją w USA stanowią ryzyko obniżenia kursu USD/JPY. Obawy o chiński wzrost i deprecjacja CNY mogą potencjalnie wpłynąć na główny silnik wzrostu gospodarczego w Japonii  czyli eksport – oceniają analitycy Danske Banku.

– Zasięg dla USD/JPY przesunął się nieco w górę, ponieważ strumień przepływu kapitału stał się mniej korzystny dla jena, a 10-letnie rentowności amerykańskich obligacji pozostają powyżej poziomu 3%. Spodziewamy się, że USD/JPY nadal będzie przede wszystkim handlowany na boki, w zakresie cenowym 110.00 – 114.50. Celujemy w 112 w perspektywie jednego miesiąca i 113 za trzy miesiące (poprzednio 112) – dodali.

Jeden z największych na świecie banków inwestycyjnych, Danske Bank prognozuje dalszy kierunek pary walutowej USD/JPY. Analitycy z Danske Bank uważają, że najlepszym wyjściem będzie handel obustronny pary USD/JPY w krótkim terminie z perspektywą dalszych wzrostów w długim okresie czasu. Zobacz również: - Obawy związane z protekcjonistyczną agendą administracji Trumpa i argumenty za wyższą inflacją w USA stanowią ryzyko obniżenia kursu USD/JPY. Obawy o chiński wzrost i deprecjacja CNY mogą potencjalnie wpłynąć na główny silnik wzrostu gospodarczego w Japonii czyli eksport – oceniają analitycy Danske Banku. - Zasięg dla USD/JPY przesunął się nieco w górę, ponieważ strumień przepływu kapitału stał się mniej korzystny dla jena, a 10-letnie rentowności amerykańskich obligacji pozostają powyżej poziomu 3%. Spodziewamy się, że USD/JPY nadal będzie przede wszystkim handlowany na boki, w zakresie cenowym 110.00 - 114.50. Celujemy w 112 w perspektywie jednego miesiąca i 113 za trzy miesiące (poprzednio 112) – dodali. Rekomendacje dużych banków publikujemy przy wsparciu brokera STO. Zostań klientem STO i otrzymuj tygodniowe Big Bank Report - W dłuższej perspektywie luźna polityka pieniężna BoJ powinna nadal wspierać wzrosty na USD / JPY, napędzane przez rosnące różnice w stopach procentowych między USA i Japonią. Podnieśliśmy nasz cel w perspektywie roku do 115 (poprzednio 114), ale nadal utrzymujemy cel 114 w perspektywie półrocznej – podsumowali analitycy.

Rekomendacje dużych banków publikujemy przy wsparciu brokera STO. Zostań klientem STO i otrzymuj tygodniowe Big Bank Report

– W dłuższej perspektywie luźna polityka pieniężna BoJ powinna nadal wspierać wzrosty na USD / JPY, napędzane przez rosnące różnice w stopach procentowych między USA i Japonią. Podnieśliśmy nasz cel w perspektywie roku do 115 (poprzednio 114), ale nadal utrzymujemy cel 114 w perspektywie półrocznej – podsumowali analitycy.

USD/JPY: Danske Bank wskazuje zakres konsolidacjiConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułWojna handlowa uderza w chińskie PKB
Następny artykułEuropejskie akcje zyskują najmocniej od 3 miesięcy
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here