Naga MarketsOstatnie kilkanaście godzin na rynku walutowym upłynęło pod znakiem kontynuacji umacniania dolara amerykańskiego, co widać na poniższym wykresie jego indeksu.

Na tym samym wykresie widzimy, że kurs tego instrumentu, który graficznie oddaje siłę amerykańskiej waluty, zbliża się do ważnych oporów , a tym samym wkrótce powinna się pojawić jakaś presja podażowa na tym rynku. Tak jak pisałem ostatnio, jeśli konsolidacja budująca się od 25 stycznia ma być flagą lub klasyczną korekcyjną trójką, to ostatnie umocnienie USD powinno właśnie dobiegać końca.

Jeśli chodzi o główne pary, to na EUR/USD znajdujemy się w okolicach dość istotnych wsparć tworzonych przez dna ostatnich korekt, a tym samym można powiedzieć, że znajdujemy się w punkcie, w którym jakieś odreagowanie może się zacząć.

Jeśli jednak kurs EUR/USD zejdzie poniżej 1.2165, to ruch w dół może się przedłużyć do okolic 1.2050, gdzie widzę kolejne wsparcia. Co byłoby sygnałem pro wzrostowym dla omawianej par ? Dla mnie pokonanie okolic 1.2280, gdzie widzę najbliższe opory.

Do ważnych wsparć dociera również kurs GBP/USD, także i na tym rynku możemy wkrótce oczekiwać jakiegoś uaktywnienia popytu.

Aby jednak można byłoby myśleć o zakończeniu sporej już jak zakładam struktury korekcyjnej, kurs popularnego „kabla” powinien dotrzeć do okolic 1.4005, gdzie znajduje się górne ograniczenie tej konsolidacji. Dopóki to się nie stanie, ostrożność w stosunku do długich pozycji na tej parze jest moim zdaniem wskazana.

Do ważnych oporów zbliża się powoli kurs USD/CAD, a tym samym część inwestorów może się zastanawiać nad ograniczeniem swojej aktywności po długiej stronie rynku.

Te opory rozciągają się między 1.2890 a 1.2926 i moim zdaniem po ich teście powinna nastąpić jakaś większa realizacja zysków na tym rynku. Najbliższe, mechaniczne wsparcia znajdują się na 1.2806.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here