Naga Markets
-Analitycy z wielu banków zwracają dziś uwagę na wydarzenia jakie będą miały miejsce w weekend oraz w przyszłym tygodniu. Spójrz jak widzą to analitycy z Credit Agricole.

Sentyment na ryzyko pozostaje dość niestabilny w obliczu weekendowych danych z Chin oraz oświadczenia FOMC w sprawie polityki monetarnej.

Coraz silniejsze staje się przekonanie, iż Fed rozważa podniesienie stóp procentowych w przyszłym tygodniu, niezależnie od dość słabych danych dotyczących inflacji oraz wpływu niepewności odnoszącej się do rynków azjatyckich. To przekonanie ma również swoje odzwierciedlenie w oczekiwaniach Bloomberga, zgodnie z którymi, start podwyżek będzie miał miejsce w przyszłym tygodniu. Jeśli tak się stanie, dolar amerykański powinien się umacniać w szczególności do jena. Jest to szczególnie prawdziwe dlatego, że rynki oceniają prawdopodobieństwo wystąpienia tego zdarzenia na jakieś 30%.

Jak przewidują jednak nasi ekonomiści, Fed utrzyma stopy na aktualnym poziomie, ale nawet jeśli tak się stanie to Janet Yellen powinna rozważyć bardziej jastrzębią retorykę podczas konferencji prasowej, tak by przygotować rynki na ewentualną podwyżkę w październiku. To z kolei sugeruje, że każdy kto obstawia spadki na USD powinien ograniczać swoje ryzyko.

Wszystko to sugeruje także, że ruch wzrostowy na EUR/USD okaże się ograniczony, nawet jeśli para jeszcze trochę będzie korzystać ze słabego sentymentu.

Więcej rekomendacji oraz informacji na temat pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here