Naga MarketsUSD Coin (USDC) będzie „w całości” utrzymywany w gotówce i obligacjach skarbowychUSD Coin (USDC) będzie wspierany tylko przez gotówkę i amerykańskie obligacje skarbowe, zgodnie z niedawnym wpisem na blogu Centre Consortium. Centre zostało założone w 2018 roku przez firmę Circle z siedzibą w Bostonie oraz Coinbase, amerykańską giełdę kryptowalutową.

USD Coin będzie wspierany tylko przez gotówkę i amerykańskie obligacje skarbowe

Circle emituje USDC, podczas gdy Centre nadzoruje, które podmioty mogą emitować stablecoina i korzystać z jego API (Application Programming Interface – Interfejs Programowania Aplikacji). Jedną ze spółek, które ogłosiły rozpoczęcie rozliczania transakcji w USDC została Visa.Stablecoiny są cyfrowymi aktywami, które są bezpośrednio powiązane z pieniądzem fiducjarnym. Są one kluczowym elementem rynków kryptowalutowych, ponieważ dają spekulantom dostęp do stabilnego aktywa, które nie jest w takim stopniu podatny na wahania, jak zwykłe kryptowaluty.

W tym przypadku USDC jest powiązany z amerykańskim dolarem. Centre potwierdziło również, że te stablecoiny są wymienialne w stosunku 1:1 na dolara, którego śledzą.

W lipcu jednak, wspomniany stosunek wymienialności znalazł się pod ostrzałem, ponieważ Circle ujawniło, że jego stablecoiny były tylko w 61% wsparte gotówką i ekwiwalentami gotówkowymi. W tym kontekście gotówka może również oznaczać fundusze rynku pieniężnego, natomiast ekwiwalenty gotówki są krótkoterminowymi papierami wartościowymi.

Podział rezerw USDC spółki Circle w lipcu, źródło: Circle
Podział rezerw USDC spółki Circle w lipcu, źródło: Circle

Mając na uwadze nastroje społeczności, pragniemy odbudować nasze zaufanie i przejrzystość poprzez zmianę naszych regulacji, dlatego Circle przy wsparcie Centre i Coinbase ogłasza, że będzie od teraz utrzymywało rezerwę USDC w całości w gotówce oraz krótkoterminowych amerykańskich obligacjach skarbowych – czytamy w niedzielnym wpisie na blogu. .

Stablecoiny pod ostrzałem

Kapitalizacja rynkowa stablecoina firmy Circle wynosi obecnie 27,01 miliarda dolarów. Według CoinGecko, czyni go to dziewiątą co do wielkości kryptowalutą.

Największym stablecoinem jest USDT firmy Tether, którego kapitalizacja rynkowa wynosi ponad 65 miliardów dolarów.

invest

Na początku tego miesiąca, Tether również opublikował podobny raport dotyczący wiarygodności jego rezerw. Wskazywał on, że wsparcie gotówkowe i depozyty bankowe stablecoina wynosiły zaledwie 10%. Dla porównania, w maju ukształtowały się one na poziomie 3%.

Pomimo obietnic pełnego wsparcia gotówkowego, żaden z stablecoinów nie ma w rzeczywistości pokrycia w stosunku 1 dolar za cyfrową monetę.

Kapitalizacja rynkowa wszystkich głównych stablecoinów, w tym Tether (kolor niebieski) i USD Coin (kolor zielony), źródło: CoinGecko
Kapitalizacja rynkowa wszystkich głównych stablecoinów, w tym Tether (kolor niebieski) i USD Coin (kolor zielony), źródło: CoinGecko

Do tej pory nie stanowiło to problemu dla szerokiego rynku, a oba stablecoiny skokowo rosły w ciągu ostatniego roku.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: alior akcje kupno | co to jest blika | akcje oncoarendi | cdprojekt red akcje | pko notowania | livechat akcje kupno | rynek kryptowalut |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here