Naga Markets

W oczekiwaniu na decyzję Banku Kanady (Bank of Canada, BoC) o godzinie 16:00, wykres USD/CAD będzie dzisiaj jednym z najpilniej obserwowanych przez inwestorów. Zdaniem Vantage, dolar kanadyjski ma miejsce na dalsze umocnienie, co mogłoby wywołać kontynuację deprecjacji USD/CAD i wybicie obecnego zakresu cenowego.

Kurs dolara. USD/CAD zatrzymał się na ważnym wsparciu. Odbicie od 1,26?

Środowe kursy walut przed BoC

Kurs dolara pozostaje bez wyrazu i blisko niżu cyklu przy 101,52. Wczorajsza akcja cenowa była chaotyczna dzięki mieszanym publikacjom danych i wzrostowi napięcia geopolitycznego. Rentowność obligacji skarbowych pozostawała w szerokiej konsolidacji. Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych nadal oscyluje wokół poziomu 3,5%.

EUR ponownie testuje dziś rano poziom 1,09. Mieliśmy więcej jastrzębiej retoryki ze strony urzędników EBC. Simkus zasugerował, że bank będzie kontynuował podwyżki stóp o 50 pb. Zauważył, że jest mało prawdopodobne, aby szczytowa stopa była widoczna przed latem.

GBP spadł do 1,2263, zanim znalazł się powyżej 1,23, a USD/JPY realizował kolejne zyski. Odbił się od wsparcia w pobliżu 130.

Inflacja osiągnęła najwyższy poziom od 1990 r., a rynki pieniężne zmniejszyły szanse na podwyższenie przez RBA stopy procentowej o 25 pb do 3,35% na posiedzeniu 7 lutego. NZD stracił początkowe wsparcie z powodu wyższej niż oczekiwano inflacji. Odczyt był zgodny z poprzednim kwartałem, ale był poniżej centralnej prognozy RBNZ na poziomie 7,5%.

USD/CAD handluje blisko ostatnich minimów w okolicach wsparcia na 1,3350. W centrum uwagi znajduje się dzisiejsze posiedzenie BoC.


Handluj kryptowalutami, akcjami oraz na Forex w formie CFD razem z Vantage Marketes. Uzyskaj dostęp do światowych rynków na platformie ProTrader z wykresami TradingView

Bossa

ZACZNIJ INWESTOWANIE

Bank Kanady i wyniki Tesli na tapecie

Silniejsze niż oczekiwano europejskie PMI powyżej 50 były obustronne, pokazując solidne rynki pracy i poprawę zaufania konsumentów. Wznowienie działalności w Chinach również wpłynie na poprawę danych w przyszłości. Jednak presja na ceny sprzedaży wzrosła, sugerując możliwe stagflacyjne środowisko dla ECB. Wskaźniki flash PMI w USA były zgodne z umiarkowaną recesją. Przewiduje się, że niemiecki indeks IFO za styczeń ulegnie dalszej poprawie dziś rano, po innych pozytywnych wskaźnikach wiodących, takich jak ZEW i PMI.

Tesla raportuje swoje wyniki za IV kwartał po zamknięciu USA dziś wieczorem. Analitycy oczekują 36% wzrostu przychodów na akcję na poziomie 1,12 dol. Bycze prognozy dotyczą również roku 2023 z 30% wzrostem przychodów, pomimo ostatniego spadku dostaw. Kluczowe będą komentarze dotyczące ostatnich obniżek cen i ich wpływu na wynik finansowy. Również to, czy reakcja popytu będzie wystarczająca, aby zrównoważyć obniżki cen.

Wykres dnia Vantage. USD/CAD czeka na katalizator

Bank Kanady spotyka się dziś po południu i według analityków jest gotowy na ogłoszenie jeszcze jednej podwyżki stóp o 25 pb. Spowodowałoby to wzrost stopy procentowej do poziomu 4,50%.

Rynki będą oczekiwać, że gubernator Macklem położy podwaliny pod pauzę cyklu zacieśniania. Wspomniano o tym na grudniowym posiedzeniu. Decydenci chcą ocenić warunki inflacyjne i warunki na rynku pracy po agresywnym wprowadzeniu podwyżek w ciągu ostatnich 10 miesięcy.

Źródło: Vantage
Źródło: Vantage

Bardziej byczy Macklem spowoduje, że USD/CAD wyprzeda się i przełamie swój ostatni zakres cenowy. Wsparciem jest 1,3321/52. W przypadku przełamania wsparcia sprzedający testują 1,3205. Zeszłotygodniowe maksimum na 1,3520 może stanowić ograniczenie dla wzrostów. 50- i 100-dniowe SMA znajdują się tuż powyżej 1,35, gdzie zlokalizowany jest również kolejny poziom Fibo.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułVisa myśli nad wprowadzeniem płatności w stablecoinach
Następny artykuł5 nowych firm na liście ostrzeżeń CySEC. Czy trafił tam Twój broker?
Student prawa na wydziale Finansów i Prawa Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Pasjonat i początkujący inwestor sektora walut cyfrowych, aktywnie podążający za bieżącymi zmianami legislacyjnymi. Czynny obserwator światowych przemian społeczno-gospodarczych oraz zmieniających się preferencji rynkowych. Interesuje się wpływem psychologii na rynki akcji, sztuką w sektorze giełdowym oraz szeroko rozumianym systemem zdecentralizowanych finansów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here