Naga MarketsDziś w codziennym przeglądzie dla brokera Naga Markets przyjrzeliśmy się parom walutowym w poszukiwaniu ciekawych miejsc na wykresie. Wśród nich wyodrębniliśmy parę USD/CAD, która w ostatnich dniach zeszła na istotne wsparcie cenowe. 


Ostatnie trzy sesje dla pary USD/CAD to spadki rzedu 180 pipsów. Choć sytuacja póki co nie uległa zmianie a wykres nadal oscyluje wokół istotnego wsparcia na poziomie 1.28850, to dojście do tej strefy może wywołać niewielką korektę – od 40 do 70 pipsów.

USD/CAD – D1

Patrząc na nieco mniej odległy interwał – H4 widzimy, że wsparcie 1.28850 zareagowało klasycznie zatrzymując wykres przed dalszymi spadkami. Jeśli równie klasycznie po reakcji na strefę wsparcia wykres będzie chciał z tego miejsca zrobić korektę spadku – wówczas staje się to najlepsze miejsce dla pozycji długich. Rozegranie takiego ruchu musiałby odbyć się z przedziału cenowego (akumulacji) 1.29100 – 1.28990, wówczas TP1 dla pozycji długich wynosiłoby 1.29450 (40 pipsów) oraz TP2 – 1.29750 (70 pipsów). Pozycja obronna typu Stop Loss znajdować by się musiała pod poziomem 1.28850 (20/25 pipsów). Wówczas stosunek zysku do ryzyka oscylowałby na poziomie 2:1 / 3,2:1.

USD/CAD – wykres H4

Dopiero przełamanie strefy wsparcia z wyższych interwałów (1.28850) negowałby scenariusz dla dzisiejszej możliwości korekty i zarazem dzisiejszego setupu. Zejście wykresu poniżej poziomu ostatniej linii obrony byków skutkowałby dalszą kontynuacją obniżki do poziomów docelowych – 1.28150, czyli następnego wsparcia z perspektywy interwału D1. Takie 70 pipsowe zejście również stanowi dobrą możliwość zarobkową, dlatego warto również obserwować poziom obecnego wsparcia. Chcąc rozegrać dalszą wędrówkę na południe, Stop Loss dla pozycji krótkich nie może być większy niż 20 pipsów od momentu finalnego przełamania wsparcia. Stosunek zysku do ryzyka wyniósłby wtedy 3:1.


Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWittchen podaje wyniki za I pół. 2018 r. i odbija od 2-letnich dołków
Następny artykułBitcoin trzecią najsłabszą walutą na świecie
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here