Naga MarketsUSD/CAD z kolejną podobną korektą? - analiza dla początkującychInteresująco od strony technicznej od wielu miesięcy wygląda para USD/CAD. Wykres dzienny wskazuje, że mamy tu do czynienia z niezwykle technicznym zachowaniem, polegającym na niemal idealnej równości kolejnych ruchów korekcyjnych. Obecnie cena spowalnia wzrost w rejonie 1,2640 i pojawia się szansa na to, że po raz szósty powtórzy się schemat z podobnym zasięgiem korekty w trendzie spadkowym. Wydaje się, że fundamentalnie może wiązać się to zarówno z uspokojeniem sytuacji na rynku amerykańskiego długu, co osłabia dolara ale także z szansami na powrót do zwyżek na ropie naftowej po większej korekcie.

  • Równe korekty w trendzie spadkowym na USD/CAD
  • Credit Suisse prognozuje powrót do spadków

Surowiec ten jest silnie skorelowany z kanadyjską walutą. Pozytywnie o kontynuacji trendu spadkowego wypowiadają się w najnowszych prognozach także ekonomiści Credit Suisse. Ich zdaniem, kurs tej pary powinien spaść nawet do 1,2260 (w perspektywie 3 miesięcy). Powodem takiego ruchu mają być decyzje Banku Kanady, który powoli zaczyna normalizować politykę fiskalną.

Równość korekt

Dużo bardziej zachowawczo na kurs USD/CAD w dłuższej perspektywie, patrzą autorzy raportu CIBC Capital Markets. Ich zdaniem, trend spadkowy zacznie słabnąć, a w drugiej połowie roku odwróci się. Powodem jest fakt, że pod względem stymulacji fiskalnej USA wyprzedzają Kanadę, co da efekt w postci szybszego i silniejszego odbicia gospodarczego.

usdcad

Przeczytaj również:

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: Webinary XM.COM

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin notowania | wykres bitcoina | dax | kurs btc wykres | cdprojekt red akcje | akcje lotos cena |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here