Naga Markets

USD/CAD wzrośnie do 1,33 na początku 2023 roku - prognozuje CIBCAnalitycy CIBC prognozują, że para USD/CAD będzie oscylować wokół poziomu 1,29 w trzecim kwartale i wrośnie do 1,31 na koniec roku. Podano w najnowszym opracowaniu biura. Zdaniem analityków rynki jeszcze do końca roku będą silnie dyskontować jastrzębią politykę FED, później sytuacja ulegnie zmianie i pojawią się nowe trendy na pracach dolarowych.

Nadal w w kanale wzrostowym

„Prawdopodobna jest podwyżka o 75 punktów bazowych dokonana przez Bank Kanady w lipcu i potencjalny kolejny ruch tej wielkości we wrześniu – jeśli do tego czasu nie zobaczymy wystarczającego spowolnienia inflacji. Tak agresywna polityka Banku Kanady spotyka się jednak z porównywalnymi krokami ze strony FED, stąd też USD/CAD wciąż wzrasta” – piszą analitycy.Invest.Cinkciarz.pl oferuje dostęp do ponad 5000+ instrumentów i najniższe spready walutowe w swojej historii. Wszystko z jednego prostego konta Smart:

SPRAWDŹ SZEROKĄ OFERTĘ INVEST.CINKCIARZ.PL

„Wbrew oczekiwaniom rynku, BoC raczej nie wyśle kanadyjskiej stopy overnight poza docelowy poziom 3,25% jaki wyznaczył FED. Obciążone długiem kanadyjskie gospodarstwa domowe sprawią, że podwyżki stóp będą miały większy wpływ na uznaniowe wydatki konsumentów w Kanadzie. Wskazuje to na nieco niższą stopę końcową dla stopy BoC overnight, chociaż skłaniamy się ku 3% szczytowi, a nie naszym poprzednim 2,75% po danych o inflacji z maja” – piszą ekonomiści biura.

usdcad

„Rynki wydają się przeceniać zarówno BoC jak i Fed, zaostrzające politykę w tym roku, ale stosunkowo bardziej w przypadku BoC, a ta kalibracja powoduje, że CAD zakończy rok słabiej, a USDCAD osiągnie do tego czasu 1,31” – prognozują eksperci CIBC. Na początek przyszłego roku analitycy prognozują kurs USD/CAD przy nawet 1,33.

Autor poleca również:

NED
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: RSI | giełda oncoarendi | cyfrowy polsat giełda | analiza btc | giełda ten square games | comparic.pl | akcje giełdowe |


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here