Kolaż flag Stanów Zjednoczonych oraz KanadyPara z dolarem kanadyjskim daje w ostatnim czasie ciekawe i spore zasięgi – a to sprawia, że warto wykorzystać potencjalne swingi na parze. Ostatnio wytyczane cele się realizują, dlatego przyjrzyjmy się w jaki sposób para USDCAD wygląda w chwili obecnej. 

Finax

W ostatniej analizie pary USDCAD, podczas gdy ta znajdowała się na strefie oporowej wskazywane było możliwe zejście do zaznaczonego poziomu około 50 procent poprzedniego impulsu wzrostowego – skąd istniało duże prawdopodobieństwo ponownego wyjścia górą wybijając poprzedni opór i kierując się targetem na poziom 1.31750. Wszystko jak dotąd opisane w analizie się sprawdza – poza nieco głębszym zejściem, choć finalnie korpus świecy zachował dokładnie miejsce 1.3000. Aktualnie para wykazuje dalszą presję popytową, co wskazuje na realizację krótkoterminowego celu dla pary.

USDCAD przełamuje opór

Przełamanie oporu na poziomie 1.3105 wydawało się bardzo realne kiedy para zrealizowała pierwszy cel w postaci wcześniejszej korekty z tego poziomu. Wpisywało się to idealnie w zasadę impuls – korekta – impuls. Momentum wzrostowe tylko potwierdza na chwilę obecną presję popytową pary, co sprawia, że osiągnięcie poziomu docelowego dla pozycji typu long to tylko formalność. Całość setupu miała zasięg około 170 pipsów a całkowite wykonanie trwa póki co trzy sesje z pozycja obronną typu stop loss na początkowym poziomie około 40 pipsów.

WYKRES USDCAD H4 26.10.2018
USDCAD H4 26.10.2018

Do ostatecznie wykonanego targetu brakuje jeszcze około 32 pipsy, więc w tym momencie pozostaje tylko wyczekać, aż poziom zostanie dotknięty. Po osiągnięciu celu, dla zdrowotności oczekuje się niewielkiej – ponieważ około 30 – 40 pipsowej korekty i dalszego podejścia testującego widoczne na wykresie szczyty z 05.09 oraz 06.09. W momencie zrealizowania celu pojawi się aktualizacja poziomów wraz z nowymi celami dla pary.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here