Naga MarketsUSD/CAD tworzy lokalny wierzchołek? - analiza dla początkującychEkonomiści z Narodowego Banku Kanady nadal dostrzegają niewielkie osłabienie kanadyjskiej waluty, które ich zdaniem może potrwać nawet do marca. W dłuższej perspektywie, kurs USD/CAD powinien nadal spadać, a celem na koniec 2021 roku jest poziom 1,20 – uważają ekonomiści. „Słabość CAD prawdopodobnie będzie przejściowa. PKB może rozczarować w nadchodzących miesiącach w wyniku niedawnych przestojów narzuconych przez rząd i krótkoterminowego zakłócenia dostępności szczepionek. Należy jednak zauważyć, że kanadyjska gospodarka nie ucierpiała bardziej niż inne gospodarki w wyniku pandemii, a programy zachęcające ludzi do pozostania na rynku pracy jak dotąd działały dość dobrze” – podano w jednym z ostatnich komunikatów banku.

  • Funt zyskuje dzięki wysokiemu temu szczepień
  • RBA osłabia własną walutę

„Trudno nam uzasadnić obecne tempo luzowania ilościowego w Banku. Troska o stabilność finansową przemawiałaby za ograniczeniem luzowania ilościowego w nadchodzących miesiącach (kwiecień lub maj), oczywiście pod warunkiem, że gospodarka światowa nadal będzie się ożywiać. Takie posunięcie zapewniłoby pewne wsparcie dla aprecjacji CAD” – dodano.

Koniec korekty

Spoglądając na wykres widać siłę kanadyjskiej waluty, nawet mimo trwającego dłuższy okres umocnienia dolara. Na wykresie mamy ewidentny trend spadkowy i typową korektę z porównywalnym zasięgiem do wcześniejszych korekt. Możliwe, że obecnie kształtuje się lokalny szczyt, kolejny niżej położony, co sugerowałoby kontynuacje trendu spadkowego.

usdcad

Przeczytaj również:

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: Webinary XM.COM

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: komentarze giełdowe | gpw pkn orlen | cd projekt akcje | forum giełda | ropa prognozy |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here