Naga MarketsUSD/CAD – to tylko korekta? - analiza dla początkującychInteresująco od strony technicznej wyglądają notowania pary USD/CAD. Obie waluty w dużej mierze uzależnione są od rynkowych nastrojów. Ostatnie pogorszenie sentymentu za sprawą informacji o nowych zachorowaniach na koronawirusa w Chinach czy USA, doprowadziło do umocnienia dolara jako tzw. bezpiecznej przystani oraz osłabienia notowań ropy naftowej, w związku z obawami o odradzanie się popytu na paliwa. Spadki na ropie oznaczają spadki również na dolarze kanadyjskim. Otwarte pozostaje jednak pytanie czy jest to tylko korekta czy powrót do spadków z początku wybuchu pandemii.

  • Obawy o powrót pandemii wywołały korektę na rynkach
  • Słabsza ropa i silniejszy dolar
  • Możliwe jednak, że to tylko chwilowa korekta

Dotąd rynki były dość optymistyczne i potrafiły np. ignorować wątek relacji USA – Chiny. Wydaje się więc, że teraz także, dopóki fatalne dane nie zaczną się powtarzać także w innych krajach, optymizm może zostać utrzymany. Reakcja podaży na ropie nie była zbyt duża, więc inwestorzy nadal wierzą w odradzanie się transportu i gospodarek. Po południu pozytywnie zaskoczyć może amerykańska sprzedaż detaliczna, podobnie jak jakiś czas temu pozytywnie zaskoczył odczyt bezrobocia.

Kurs USD/CAD wraca do spadków?

Jeżeli optymizm wróci na rynki, to zakończy się korekta na USD/CAD. Pierwsza techniczna szansa przy zasięgu powtarzających się korekty, a druga przy górnej krawędzi kanału spadkowego.

usdcad

Przeczytaj również:

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

 


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here