Naga MarketsW ubiegłym tygodniu notowania pary walutowej USD/CAD po raz kolejny dotarły do strefy konfluencji wsparcia, gdzie horyzontalny poziom 1,3380 zbiega się z przyspieszoną linią trendu wzrostowego biegnącą od tegorocznych minimów. Jak widać na wykresie dziennym poniżej, obszar ten ponownie powstrzymał sprzedających.

Atak na kluczowy opór

W rezultacie testu konfluencji wsparcia utworzyła się bycza świeca z długim cieniem wskazująca na przewagę strony popytowej. Faktycznie, kupujący wrócili i do dnia dzisiejszego wypychają notowania na wyższe poziomy.

Cena obecnie dotarła do kluczowej strefy oporu między 1,3505 – 1,3520, która zawiera w sobie szczyty z ostatniego miesiąca. Istotne znaczenie ma teraz wynik testu tego oporu.

Jeśli trend wzrostowy ma być kontynuowany, najpierw potrzebujemy zakończenia panującej konsolidacji. Sygnałem wskazującym na powrót do trendu może być zamknięcie notowań dziennych ponad oporem (1,3520). Przy takim scenariuszu, kupujący otworzyliby sobie drogę do kolejnego kluczowego poziomu obrony przy 1,3660.

Alternatywnie, utrzymanie oporu będzie wskazywało na pozostanie notowań w zakresie, gdzie najbliższe wsparcie, do którego może zmierzać cena stanowi przyspieszona linia trendu omawiana na wstępie.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

Kurs USD do CAD - wykres dzienny - 29 maja 2019
Kurs USD do CAD – wykres dzienny – 29 maja 2019

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-blue” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here