globuz z wbitą pinezką na kanadzieW trakcie wtorkowej sesji jednym z największych wygranych dnia okazał się USD, który szczególnie silnie zyskiwał do CAD. Spadki cen ropy na światowych rynkach spowodowały, że waluta Kanady silnej traci, co wykorzystuje kurs dolara amerykańskiego, umacniając się do poziomów obserwowanych ostatni raz w czerwcu 2018 roku.


Notowania USD/CAD pokonują 1,33, co dalej?

Wtorkowe wzrosty na rynku USD/CAD były największą, jednosesyjną aprecjacją od pięciu miesięcy, pozwalając walucie odbić o dwa cent. Kurs zatrzymał się na wysokości 1,3315, co potwierdza również środowy test, a cena obecnie korzysta ze wsparcia szczytów lipcowych, w okolicach 1,3289.

USDCADDaily 21.11
Wykres dolara amerykańskiego do kanadyjskiego na interwale dziennym

USD/CAD na przełomie października i listopada wybijał istotną strefę oporu na 1,3120, wzmacnianą przez 23,6% zniesienia Fibonacciego oraz kanał spadkowy. Poziomy udało się pokonać, a w zeszłym tygodniu przetestować z drugiej strony (zmiana biegunów), co niemal od razu przyniosło dynamiczne odbicie i ruch w kierunku docelowego poziomu 1,33.

W tym momencie dolar amerykański pozostawia za sobą kanał spadkowy rysowany od czerwca i porusza się w dwumiesięcznym, zdecydowanie ostrzej nachylonym kanale wzrostowym.

Utrzymanie nad obecnym wsparciem otwiera drogę do re-testu tegorocznych maksimów na 1,34, natomiast powrót pod poziom do spadku w okolice 1,31.

Dolar kanadyjski traci również do kursu euro

Na spadkach CAD korzysta nie tylko dolar amerykański, ale również europejska waluta. EUR/CAD zyskuje czwartą sesję z rzędu i w środę znalazł się na najwyższych poziomach od końca września, pokonując 1,51.

Nie zmienia to oczywiście faktu, że kurs euro do dolara kanadyjskiego znajduje się w trendzie spadkowym od marca i aby odwrócić obecną tendencję musiałby wzrosnąć jeszcze co najmniej o trzy centy, do poziomu 1,5450 z lipca 2018 r.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułEFIX: Czy to koniec odreagowania na USD?
Następny artykułWydobycie BCH jest o 50% mniej opłacalne niż mining BTC
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here