Naga MarketsNotowania pary walutowej USD/CAD zyskują w tym tygodniu, a w rezultacie kupującym udało się pokonać istotny opór. Dodatkowo, cena wzniosła się na poziomy widoczne ostatnio na początku obecnego roku.

Kurs USD/CAD w tym tygodniu zamknął się znacznie ponad poziomem 1,3436, gdzie znajduje się opór wynikający ze zniesienia 61,8% całego ruchu spadkowego jaki obserwowaliśmy w pierwszym miesiącu 2019 roku. Wybicie to jest istotne o tyle, że otwiera drogę dalszej aprecjacji dolara amerykańskiego do CAD.

Wybicie z konsolidacji

W marcu cena konsolidowała między wspomnianym zniesieniem 61,8%, a zniesieniem 38,2% (poziom 1,3295) tegorocznych spadków. Z kolei w kwietniu zakres ten jeszcze bardziej się zmniejszył (opór na 1,3390). Rozstrzygnięcie, co do przyszłego kierunku ruchu miało natomiast miejsce w ciągu ostatnich trzech dni.

Jak widać na wykresie dziennym poniżej, we wtorek pokonany został opór przy 1,3390, a w  środę kupujący z impetem pokonali poziom 1,3436. Tym samym strona popytowa otworzyła sobie drogę do oporu na poziomie 1,3664, gdzie wypadają tegoroczne maksima.

Podczas wczorajszej sesji uformował się niewielki pin bar, który w całości mieście się w zakresie notowań ze środy, a zatem tworzy jednocześnie formację inside bar. Ruch spadkowy po tym pin barze daje szansę na korektę wzrostów do jednego ze wsparć widocznych poniżej. Tam kupujący mogą wypatrywać okazji do zajmowania pozycji długich, zgodnie z panującym momentum.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

USD/CAD - wykres dzienny - 26 kwietnia 2019
USD/CAD – wykres dzienny – 26 kwietnia 2019

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-blue” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here