Naga MarketsUSD/CAD – nadal w kanale spadkowym - analiza dla początkującychCiekawie od strony głównie technicznej wyglądają notowania pary USD/CAD. Amerykańska waluta jest papierkiem lakmusowym globalnych nastrojów i tzw. awersji do ryzykowniejszych aktywów, z kolei kanadyjski dolar doskonale oddaje siłę bądź słabość notowań ropy naftowej, z którą jest silnie skorelowany. Sytuacja wokół pandemii działa na korzyść USD i działałaby silniej, gdyby największe problemy z wirusem nie dotyczyły samych Stanów Zjednoczonych. Z kolei ropa ma za sobą dużą zwyżkę i zaczyna brakować impulsów do dalszych wzrostów.

  • Kurs USD/CAD odbija od górnej krawędzi kanału spadkowego
  • Globalne nastroje wyznaczają siłę dolara

Powrót pandemii może rodzic obawy o odbudowywanie się popytu na paliwa. Mieszanie wypadają ostatnie dane o wydobyciu w USA. Wczorajsze prognozy także są dwuznaczne, z Jednej strony Departament Energii spodziewa się mniejszego niż wcześniej zakładano spadku produkcji ropy, ale z drugiej strony, prognozuje także słabszy spadek popytu na paliwa.

USD/CAD w kanale spadkowym

Kluczowym czynnikiem po za rozwojem pandemii może być więc porozumienie OPEC, które obowiązuje do końca lipca. Im bliżej końca miesiąca tym może być bardziej nerwowo na ropie, co może przekładać się na osłabienie także kanadyjskiej waluty. Możliwe więc, że z czasem pojawi się szansa na opuszczenie góra kanału spadkowego.

usdcad

Przeczytaj również:

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

 


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here