Naga MarketsKurs dolara (USD/CAD) w ponad miesięcznej konsolidacji. Co po wybiciu?Kurs dolara amerykańskiego do CAD w ostatnim tygodniu maja wybił z 2-miesięcznej konsolidacji. W ramach spadków notowania USD/CAD dotarły do ważnej strefy wsparcia przy 1,3330. Po odbiciu od tego obszaru kurs ponownie utknął w konsolidacji, której dolne ograniczenie było kolejny raz testowane w ubiegłym tygodniu. Jakie są dalsze perspektywy dla tej pary walutowej?

  • Kurs pary walutowej USD/CAD spadł w czerwcu do wsparcia przy 1,3330
  • Po odbiciu notowania utknęły w ponad 200-pipsowej konsolidacji
  • W ubiegłym tygodniu po raz kolejny testowane było wsparcie tego zakresu

Kurs dolara (USD/CAD) przebije w końcu wsparcie?

Zanim doszło do wybicia w dół pod koniec maja, kluczowe wsparcie stanowił obszar przy 1,3870. Spadki okazały się jednak na tyle silne, że notowania USD/CAD dotarły do strefy w pobliżu 1,3330.

Zobacz też: Test strategii Puria na wybicie średnich kroczących

W ramach ruchu wzrostowego po wyznaczeniu dna 10. czerwca, bykom nie udało się odrobić większości spadków. Kupujących powstrzymuje od tego czasu obszar w obrębie 1,3720.

Sprzedający od ponad miesiąca także nie radzą sobie najlepiej, zmagają się bowiem ze wsparciem przy 1,3500. Jak widać na wykresie dziennym poniżej, kurs dolara próbował pokonać ten obszar już 2 razy w tym miesiącu.

Oprócz analizowanej pary walutowej, w ofercie XM znajdziesz jeszcze ponad 1000 innych instrumentów.
Sprawdź wielokrotnie nagradzanego brokera, u którego handluje ponad 2,5 mln traderów.
USD/CAD – wykres dzienny

Jednak ostatnie odbicie nie było silne na tyle, by wypchnąć notowania z powrotem do oporu zakresu przy 1,3720. Może to wskazywać na osłabienie byków i zapowiadać wybicie w dół.

Mając na uwadze powyższe, jeśli strefa przy 1,3500 zostanie pokonana przez niedźwiedzie, otworzą sobie tym samym drogę w kierunku 1,3330.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here