Naga Marketslogo scotiabankDziś tj. 5 listopada grupa analityków Scotiabank komentuje dalszy kurs par walutowych USD/CAD i GBP/USD i uzasadniają swoją opinie licznymi aspektami technicznymi oraz fundamentalnymi przesłankami. W ich opinii para USD/CAD pozostaje w lekko wzrostowej tendencji z lokalnym oporem. W przypadku GBP/USD eksperci ze Scotiabanku wskazują na mieszane sygnały, co może doprowadzić do dłuższej konsolidacji.


Rekomendacje dużych banków publikujemy przy wsparciu brokera STO.

USD/CAD: sentyment neutralny/wzrostowy, ważny opór na 1.3180

Kolaż flag Stanów Zjednoczonych oraz Kanady– Nasze wskaźniki dynamiki cenowej z wzrostowych nieco osłabły do pozycji neutralnej. Wskaźnik siły trendu ADX spadł do bardzo niskiego poziomu i obecnie jest na poziomie ostatnio obserwowanym we wrześniu 2010 r. – zauważają analitycy.

– Piątkowy, krótkotrwały spadek ceny za-respektował dolną granicę kanału, który rozciąga się od października br., a dzienna świeca utworzyła formację młotka, która wygląda silnie pro-wzrostowo. Kanał wyznacza obecnie wsparcie w okolicach 1.3050 i opór 1.32. Opór krótkoterminowy jest nieco bliżej (1.3180) – dodali.

Zobacz również: UOB : GBP/USD z możliwym celem na 1.31

USD/CAD i GBP/USD oczami analityków Scotiabanku

Zostań klientem STO i otrzymuj tygodniowe Big Bank Report

GBP/USD: niejasna sytuacja po silnych wzrostach w zeszły czwartek

gbp pound funtWskaźnik usług Markit i Composite PMI osłabiły się bardziej niż oczekiwano w październiku (odpowiednio 52,2 i 52,1 z 53,9 i 54,1 we wrześniu), co sugeruje spowolnienie tempa wzrostu, ale funt zignorował dane i zwrócił większą uwagę na doniesienia prasowe, które wzmocniły oczekiwania, że ​​umowa ws. Brexitu jest coraz bliższa – piszą analitycy Scotiabanku.

– Jednak pozostajemy ostrożni, gdyż elementy porozumienia mogą być wprowadzane w życie, ale ostateczne rozwiązanie ws. Republiki Irlandzkiej dot. kwestii granicznych pozostaje pod znakiem zapytania . Uważamy, że z czasem, gdy termin końca Brexitu będzie coraz bliżej, premier May będzie grała w bardzo trudną grę z antyeuropejskimi konserwatystami, którzy skutecznie wywrą na niej presję, aby doprowadzić do Brexitu – dodają.

– Technicznie krótkoterminowo GBP/USD pozostaje w naszej ocenie neutralny/zwyżkowy. Funt szterling mocno umocnił się w zeszłym tygodniu, ale szersza perspektywa dla GBP/USD pozostaje w konsolidacji, a nie w tendencji wzrostowej.  Wzrosty utknęły w martwym punkcie 40-dniowego MA (1.3046, tuż przed ważnym oporem na 1.3069), a rynek konsoliduje się przez ostatnią dobę. Powyżej 1.3050 / 70 GBP/USD może ponownie przetestować poziom 1.3320. Z drugiej strony wsparcie wynosi teraz 1.2940/45 – podsumowali analitycy.

Zobacz również: Silne odreagowanie na GBPUSD. Czy to już powrót do wzrostów?

USD/CAD i GBP/USD oczami analityków Scotiabankutokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułMACD Double Screen – AUDUSD, EURAUD, USDJPY – 5 listopada 2018
Następny artykułDM mBanku: obniża rekomendację dla Grupy Kęty i obniża cenę docelową akcji
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here