Naga MarketsFlaga Kanady z widocznym liściem klonuAndrew Grantham analityk z CIBC wskazuje, że inflacja jest bliżej celu w Kanadzie niż w innych krajach, nie powodując większych problemów dla polityki fiskalnej Banku Kanady i pośrednio wspomagając silę dolara kanadyjskiego.


Zobacz również: Fed: Nadchodzą obniżki stóp. Kurs NZD/USD – prognozy dużych banków

Te artykuły również Cię zainteresują
BoC najmniej gołębi z wszystkich banków centralnych?

Ekspert zauważa, iż Fed staje się coraz bardziej gołębi, a EBC przedłużył swój gołębi wydźwięk wskazując, że ​​stopy pozostaną na rekordowo niskich poziomach na dłużej, przynajmniej do końca bieżącego roku. Ekonomiści nie widzą obecnie szans na krótkoterminowy wzrost stóp procentowych, a inwestorzy stawiają na to, że następnym ruchem będzie kolejna obniżka w 2020 roku. Z kolei Bank Rezerw Australii (RBA) zdecydował się na początku tego miesiąca uciąć stopy procentowe do najniższych poziomów w historii (o 25 punktów bazowych do 1,25%).

Prawie we wszystkich rozwiniętych gospodarkach istnieje problem z poziomem wskaźnika inflacji, który nie znajdował się tuż poniżej celu, ale w rzeczywistości spadał w ciągu ostatniego roku. Jednak sytuacja w Kanadzie jest dobra. Jeśli fakty z przyszłego tygodnia nie pokażą wielkiej zmiany w trzech podstawowych miarach to nie wydaje się, aby BoC  nie ma obecnie powodu do zmartwień w tej kwestii – napisano w raporcie.

W ocenie ekspertów Stephen Poloz, prezes Banku Kanady i reszta przedstawicieli banków centralnych pozostanie gołębia dłużej niż Fed i dłużej niż rynki przewidują obecnie, przy czym obniżka stóp nie nastąpi, dopóki gospodarka nie spowolni ponownie w II kw. 2020 r. Jak wskazują taki scenariusz pomógłby utrzymać krótkoterminową aprecjację dolara kanadyjskiego przez kilka kolejnych miesięcy, zanim ponownie straci na wartości.

Kurs USD/CAD zdoła przetestować tegoroczne minima 1,3065?


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here