Naga MarketsLipcowy raport NFP w USA prawie zgodnie zgodnie z oczekiwaniami.

Amerykańska gospodarka wzbogaciła się o 215.000 nowych miejsc pracy w lipcu, w sektorze pozarolniczym, a stopa bezrobocia pozostała na niezmienionym poziomie – 5,3%.

nfp
Zmiany NFP w poszczególnych miesiącach / BLS

Nieznacznie wzrosły również płace, o całe 0,2% w stosunku do poprzedniego miesiąca oraz o 2,1% w stosunku do roku poprzedniego, a więc tak jak przewidywano.

Doszło także do rewizji czerwcowych payrollsów. Tu również odnotowano wzrost z wstepnych 223.000 do 231.000.

Te artykuły również Cię zainteresują
W ciągu ostatniego roku, średnia NFP wyniosła 246.000, a w ciągu ostatnich trzech miesięcy było to 235 tysięcy.

Szeroki wskaźnik “U-6”, który mierzy bezrobocie wraz z osobami niezatrudnionymi na pełen etat (także pracującymi sezonowo) lub takimi, które chciałyby pracować w pełnym wymiarze lecz nie mogą znaleźć zatrudnienia w takim stopniu – spadł o 0,1% do poziomu 10,4%.

Jeśli mowa o czasie pracy, to ten wzrósł o 0,1 godziny i wynosi teraz 34,6 godziny / tydzień.

A czego przed raportem oczekiwano na Wall Street. Oto kilka danych:

  • NFP: +225.000
  • Stopa bezrobocia: 5.3%
  • Płaca godzinowa (miesiąc/miesiąc): +0.2%
  • Płaca godzinowa (rok/rok): +2.3%
  • Długość tygodnia pracy: 34,5

Największą konsekwencją wynikającą z dzisiejszego raportu jest to, że kolejny już miesiąc gospodarka Stanów Zjednoczonych zyskuje ponad 200 tys. nowych miejsc pracy, co mogłoby dodatkowo przekonać rynki, iż Fed jest gotowy na podniesienie stóp procentowych, a może to zrobić najszybciej we wrześniu.

Krótko po raporcie, akcje amerykańskich spółek giełdowych zniżkowały. Aktualnie indeks S&P 500 znajduje się na tygodniowych minimach. Jeśli chodzi o krótkoterminowe bony skarbowe, to te rosną, podczas gdy rentowność amerykańskich obligacji długoterminowych niewiele się zmienia.

sp500

Ciekawie wygląda też sytuacja na głównej parze. Zaraz po odczycie NFP, kurs EURUSD zanurkował, by niedługo potem wrócić na swoje poprzednie poziomy. Tak sytuacja przedstawia się na wykresie:

edekConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here