Naga Marketsropa naftowa usa ccW środowym wydaniu programu Surowcowe.info prowadzonego przez Bogusza Kasowskiego poruszono temat ropy naftowej w USA. Według najnowszych szacunków Stany Zjednoczone zostaną eksporterem netto w 2020 roku. Co więcej omówiono również najważniejsze wydarzenia rynkowe i przenalizowano sytuację na wykresach. Surowcowe.info to program emitowany na antenie telewizji Comparic24.tv, z którego poznasz najświeższy przegląd notowań na rynku surowców. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia dzisiejszego materiału.


Ropa naftowa: Eksport netto z USA ma wynieść 570 tysięcy baryłek dziennie

Stany Zjednoczone zostaną eksporterem netto w 2020 roku, z nowym rekordem wydobycia na poziomie 13,18 mln baryłek dziennie, które to ugruntuje pozycję USA jako głównego producenta ropy na świecie, drugie miejsce ma Rosja (>11 mln baryłek),a trzecie Arabia Saudyjska (>9 mln baryłek).

Eksport netto z USA ma wynieść 570 tysięcy baryłek dziennie, przy krajowym zapotrzebowaniu na 20,58 mln baryłek. Skoro mamy krajowe zapotrzebowanie większe od produkcji to oznacza, że będziemy importować. Stanom Zjednoczonym brakuje 7,4 mln baryłek, więc muszą co najmniej tyle zaimportować oznajmił Bogusz Kasowski.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here