Naga MarketsNajważniejszą informacją piątkowej sesji była niewątpliwie publikacja raportu z amerykańskiego rynku pracy autorstwa BLS. Po zaskakującym wyniku na poziomie 224 tysięcy nowych etatów w sektorze pozarolniczym (NFP) z czerwca 2019 r., w raporcie lipcowym ekonomiści spodziewali się odczytu na poziomie 164 tysięcy. W lipcu br. amerykańska gospodarka wytworzyła 164 tysiące nowych miejsc pracy, dokładnie tyle ile prognozowali ekonomiści. Dolar po publikacji zyskiwał do wspólnej waluty (euro).


NFP na poziomie 164 tysięcy

Jak wynika z najnowszego raportu amerykańskiego biura pracy (BLS) zmiana zatrudnienia w sektorze pozarolniczym (NFP) w lipcu 2019 roku wyniosła 164 tys. etatów, zgodnie z szacunkami przed publikacją. Negatywny wydźwięk tej publikacji zapewniła jednak ujemna rewizja ubiegło-miesięcznego rezultatu (do 193 tys. z 224 tys.)

Pozytywnie wypadły dane dot. inflacji płacowej. Jak się okazuje, wzrost średniego godzinowego wynagrodzenia o 0,3% był wyższy od oczekiwań na poziomie 0,2%. Stopa bezrobocia utrzymała się na poziomie z czerwca br.

  • NFP: 164 tysiące, prognoza 164 tysiące, poprzednio 193 tysiące (zrewidowano ujemnie z 224 tysięcy)
  • Stopa bezrobocia: 3,7%, prognoza 3,7%, poprzednio 3,7%
  • Średnie zarobki godzinowe m/m: 0,3%, prognoza 0,2%, poprzednio 0,3% (zrewidowane dodatnio z 0,2%)
  • Średnie zarobki godzinowe r/r: 3,2%, prognoza 3,1%, poprzednio 3,1%

Niewielka zmienność na dolarze po odczycie

Publikacja danych z amerykańskiego rynku pracy doprowadziła do nieznacznego umocnienia dolara w relacji do euro. Kwadrans po odczycie, zmienność na parze walutowej EURUSD wynosiła około 18-pipsów.

Wcześniej jednak skutecznie przetestowany został poziom 1,1112, który wcześniej działał jako wsparcie, a teraz sprawdził się w roli oporu. Najbliższy poziom, do którego mogą teraz zmierzać notowania Eurodolara wypada w okolicach 1,1070.

Sprawdź ofertę licencjonowanego i regulowanego brokera XM posiadającego w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych >>

Kurs euro do dolara (EURUSD) - wykres 30-minutowy - 2 sierpnia 2019
Kurs euro do dolara (EURUSD) – wykres 30-minutowy – 2 sierpnia 2019

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKolejne cła na horyzoncie
Następny artykułPrezes FED jedno, rynki swoje
Zafascynowany rynkiem Forex i aktywnie z nim związany od 2013 roku. Trader krótko- i średniterminowy stosujący swing trading. Do swoich analiz wykorzystuje Price Action pozwalające zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się na rynku. Na pierwszym planie stawia spekulację w momentach przewagi, prostotę, zarządzanie ryzykiem, a przede wszystkim dyscyplinę. Prelegent podczas Price Action Day oraz Seminarium XM w Warszawie. Wolne chwile spędza na treningach kalisteniki i sztuk walki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here