Naga MarketsStany Zjednoczone chcą “dogadać się” z Wielką Brytanią w sprawach handlowych jeśli nastąpi Brexit bez porozumienia. Umowa handlowa między poszczególnymi sektorami amerykańskiej i brytyjskiej gospodarki miałaby pomóc UK poradzić sobie po wyjściu z Unii.

Donald Trump poprzez Johna Boltona, doradcę ds. bezpieczeństwa narodowego USA wyraził poparcie dla dwustronnej umowy handlowej z Wielką Brytanią. Bolton zapewniał o tym w Londynie podczas poniedziałkowej wizyty, gdzie spotkał się z Borisem Johnsonem, obecnym premierem UK.

“Jesteśmy z wami”

Ze słów Boltona wynika, że Donald Trump chciałby zobaczyć, że Brexit dojdzie do skutku w planowanym terminie, 31 października. „Zaoferować zaangażowanie w każdy możliwy sposób i wyrazić nadzieję, że możemy jak najszybciej zawrzeć kompleksową, dwustronną umowę handlową z Wielką Brytanią” – powiedział Bolton wyjaśniając cel wizyty w Londynie

Dla przyspieszenia negocjacji oba kraje mogą początkowo zgodzić się na “drobiazgi” w ślad, za którymi pójdzie kompleksowa umowa. Stany Zjednoczone wysyłają w ten sposób przesłanie Brytyjczykom: “Jesteśmy z Wami”.

Zobacz też: Brexit: Jest “mnóstwo czasu” na kompromis z UE, twierdzi Boris Johnson

Bolton zapewnił, że jakakolwiek umowa handlowa między dwoma krajami otrzyma „przytłaczające wsparcie dwustronne” w obu izbach Kongresu. Ponadto, wyraził zadowolenie USA z zaangażowania Wielkiej Brytanii w ochronę żeglugi morskiej w Zatoce Perskiej.

Oferta ze strony Stanów Zjednoczonych daje poparcie argumentacji Borisa Johnsona odnośnie korzyści płynących z hard-Brexitu. Pojawia się ona po tym, jak premier UK odrzucił umowę rozwodową, która została wynegocjowana jeszcze za kadencji Theresy May.

Kurs funta blisko minimów z 2017 roku

Notowania funta do dolara wybiły w dół podczas piątkowej sesji kontynuując tym samym trend spadkowy. Wczoraj cena ustanowiła kolejne minima, jednakże sesja zamknęła się na poziomie wyższym od otwarcia.

Powrót niedźwiedzi na rynek daje szansę na ruch do poziomu 1,1986, gdzie znajdują się minima z 2017 roku. Poniżej tego poziomu, kurs GBPUSD znajdował się ostatnio w latach ’80-tych XX wieku.

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal, partnera głównego kongresu InvestCuffs 2019 jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów>>

Kurs funta do dolara (GBPUSD) - wykres dzienny - 12 sierpnia 2019
Kurs funta do dolara (GBPUSD) – wykres dzienny – 12 sierpnia 2019


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here