CMC Markets

Środa po południu to czas publikacji istotnych danych dla rynku ropy naftowej i tak inwestorzy poznali tygodniową zmianę w zapasach, które zmniejszyły się o 5,6 miliona baryłek. Analitycy spodziewali się co prawda spadku zapasów ale tylko o 3,2 mln.


Dane Energy Information Administration za tydzień kończący się 1 grudnia 2017 roku były lepsze niż się spodziewano, wielkość zapasów spadła do poziomów nie widzianych od października. Na ponad 448 milionów baryłek, zapasy ropy naftowej znajdują się w górnej połowie średniego zakresu dla tej pory roku. Zapasy benzyny silnikowej również znajdują się w środku zakresu.

Źródło: ForexFactory

Łącznie produkcja dostarczona w okresie ostatnich 4 tygodni wyniosła średnio 19.7 miliona baryłek dziennie, co daje wzrost o 0.5% w takim samym okresie rdr.

Po danych kurs ropy WTI stabilizuje się na dziennych minimach, widać próbę podbicia cen w rejon 57$ za baryłkę, gdzie przebiega linia oporu wynikająca z przełamanych wsparć. Od kilku dni notowania poruszają się w spadającym kanale i dopiero wybicie 57,5$ może dać sygnał do wzrostów.

WTI H1 TradingView

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

STO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here