CMC Markets

Środa po południu to czas publikacji istotnych danych dla rynku ropy naftowej i tak inwestorzy poznali tygodniową zmianę w zapasach, które zmniejszyły się o 5,6 miliona baryłek. Analitycy spodziewali się co prawda spadku zapasów ale tylko o 3,2 mln.


Dane Energy Information Administration za tydzień kończący się 1 grudnia 2017 roku były lepsze niż się spodziewano, wielkość zapasów spadła do poziomów nie widzianych od października. Na ponad 448 milionów baryłek, zapasy ropy naftowej znajdują się w górnej połowie średniego zakresu dla tej pory roku. Zapasy benzyny silnikowej również znajdują się w środku zakresu.

Źródło: ForexFactory

Łącznie produkcja dostarczona w okresie ostatnich 4 tygodni wyniosła średnio 19.7 miliona baryłek dziennie, co daje wzrost o 0.5% w takim samym okresie rdr.

Po danych kurs ropy WTI stabilizuje się na dziennych minimach, widać próbę podbicia cen w rejon 57$ za baryłkę, gdzie przebiega linia oporu wynikająca z przełamanych wsparć. Od kilku dni notowania poruszają się w spadającym kanale i dopiero wybicie 57,5$ może dać sygnał do wzrostów.

WTI H1 TradingView

Zostaw komentarz logując się za pomocą FacebookSTO
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułO wykresach ani słowa… EUR/USD, EUR/GBP, GBP/CAD
Następny artykułJak handlować trójkąty? – przewodnik od Tradeciety
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych (także biorąc udział w IPO) przez kontrakty terminowe (FW20, FDX, FCE) kończąc na rynku walutowym, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here