Naga MarketsKurs dolara (USDJPY) zyskuje po publikacji z USA. Wzrosły zamówienia środków trwałychCensus Bureau ze Stanów Zjednoczonych opublikowało o godzinie 13:30 najważniejsze dane makroekonomiczne dzisiejszej sesji dla dolara amerykańskiego. Mowa o zamówieniach środków trwałych, gdzie ekonomiści spodziewali że w lutym dojdzie do spadku zamówień w ujęciu miesięcznym


Według raportu Census Bureau, nowe zamówienia na wyprodukowane dobra trwałe w lutym 2020 wzrosły o 2,9 miliarda dolarów, czyli 1,2 procent, do poziomu 249,4 miliarda dolarów.

W ciągu ostatnich 5 miesięcy, zamówienia środków rosły aż pięciokrotnie. Ostatni wzrost  miał miejsce w styczniu, o 0,1%. Wyłączając transport, nowe (bazowe) zamówienia spadły o 0,6 proc. Przy wyłączeniu obronności, nowe zamówienia wzrosły o 0,1 proc.

Źródło: Census Bureau

Przesyłki wyprodukowanych dóbr trwałych w litym, po siedmiu kolejnych miesiącach spadków z rzędu, wzrosły o 2,1 mld USD lub 0,8% do 252,3 mld USD. Nastąpiło to po styczniowym spadku o 0,1%.

Zobacz też: Kurs złota testuje 1640$. XAUUSD rośnie w tym tygodniu o prawie 8%

Kurs dolara do jena kieruje się do maksimów sesji

Kurs dolara do jena (USD/JPY) porusza się dziś w zakresie notowań z wtorku. Publikacja z USA odnośnie zamówień na środki trwałe umocniła dolara, który w trakcie pierwszych kilku minut po odczycie znajdował się ponad poziomem 111,40. Najbliższy cel dla wzrostów stanowić mogą maksima dzisiejszej sesji przy 111,56. Kolejny lokalny opór wypada na wczorajszym szczycie w okolicach 111,70.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

Wykres 30-minutowy pary walutowej USDJPY - 25 marca 2020 r.
Wykres 30-minutowy pary walutowej USDJPY – 25 marca 2020 r.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here