Naga Markets

USA zamknęło tydzień wzrostowo. Napięcia w sektorze bankowym zelżałyRynek amerykański w przeciwieństwie do wcześniejszych sesji zamknął piątkową sesję handlową wzrostowo, kiedy sytuacja w sektorze bankowym zdawała się łagodzić. We wzrostach prowadził indeks S&P 500, który to zyskał na zakończenie dnia 0,56%. Inwestorzy zadawali się spokojniej podchodzić już do tematu banków i problemów w całym sektorze.

  • Rynek w USA zdawał się odczuwać ulgę w związku z sektorze bankowym
  • Główne indeksy zakończyły piątkową sesję handlową wzrostami
  • Przewodził w nich indeks S&P 500
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

USA wyżej w piątek

Nowojorskie giełdy zakończyły ostatnią sesję tygodnia powyżej linii otwarcia, ponieważ napięcia wokół sektora bankowego, wywołane obecnie przez sagę nad Atlantykiem, najwyraźniej osłabły po tym, jak prezes Fed z St. Louis James Bullard potwierdził, że krajowy sektor bankowy pozostaje odporny pomimo ostatnich wstrząsów.Inflacja bazowa spadła, ale może być pod nadmiernym wpływem wahań cen zmiennych – zaznaczył urzędnik Fed. W odniesieniu do oczekiwań inflacyjnych Bullard podzielił się stwierdzeniem, że “są one obecnie relatywnie niskie częściowo ze względu na front-loading polityki Fed w 2022 r.”, co dobrze wróży “procesowi dezinflacji w 2023 r.“.

Tymczasem mówiąc o kryzysie finansowym, który niedawno przetoczył się przez Stany Zjednoczone, Bullard stwierdził, że odpowiedź makroostrożnościowa była “silna” i że władze będą działać z dodatkowymi środkami, jeśli będzie to konieczne.

Wykres Kurs indeksu DJI 27.03.2023
Kurs indeksu DJI 27.03.2023

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty FUTURES

Sprawdź ofertę Interactive Brokers

Finalnie indeks Dow Jones Industrial Average wzrósł o 0,41% co przełożyło się na skromne 132 punkty wzrostu.  Technologiczny indeks Nasdaq 100 z kolei wzrósł o 0,30%, a S&P 500 zyskał 0,56%. Kurs euro spadł o 0,69% w stosunku do dolara amerykańskiego (EUR/USD).

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułPoranek z rynkami – waluty, bitcoin, surowce, DAX oraz metale 27.03.2023 [WIDEO]
Następny artykułSanok [SNK], Dino [DNP] – Gorące spółki dnia
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.