Naga Marketsoszust w kajdankachJak wynika z raportu Wall Street Journal, w ciągu ostatnich dwóch lat do Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zostało złożonych ponad 90 doniesień ws. podejrzeń popełnienia oszustw finansowych na rynku wirtualnych walut. Zgodnie z danymi SEC, ofiary przestępstw odzyskały łącznie 36 mln USD, co komisja uznaje za bardzo słaby wynik.


Bessa na rynku jedną z przyczyn spadku liczby przestępstw

Jako główny powód niskiej skuteczności w ściąganiu należności SEC podał często anonimowy charakter działalności firm, brak odpowiednich regulacji i zdecentralizowany charakter rynku. Przeprowadzona analiza wykazała również, że ilość przestępstw wzrosła wraz ze spadkami cen kryptowalut, co może sugerować, iż dopóki stopy zwrotu pozostawały na wysokim poziomie, modele biznesowe często oparte o piramidy finansowe posiadały stały dopływ nowego kapitału.

Wśród najbardziej znanych oszustw w tym roku był BitConnect, który pozostaje przedmiotem dochodzenia zarówno przez SEC, jak i przez państwowe organy regulacyjne. Po osiągnięciu wartości rynkowej na poziomie 2,8 miliarda USD, BitConnect zamknął swoją giełdę tracąc 90% swojej szczytowej wartości. Raport wydany przez TSSB (Texas Officials Strike BitConnect) zarzuca firmie BitConnect udział w oszustwie, które polegało m.in. na obietnicy osiągnięcia rocznej stopy zwrotu na poziomie 120%. 

Zobacz również:  Chiny tworzą własnego Bitcoina (BTC), zdominuje dolara?

Tegoroczny rynek niedźwiedzia zweryfikował rzetelność i prawdziwość firm powiązanych z inwestycjami w wirtualne waluty. Liczba pozwów sądowych na tle kryptowalutowym była trzykrotnie wyższa w pierwszej połowie 2018 r. niż w całym 2017 r.   tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here