Naga MarketsNFP kurs euro kurs dolaraWraz z wybiciem godziny 14:30 poznaliśmy najnowsze wyniki inflacji konsumenckiej (CPI) ze Stanów Zjednoczonych. Wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych obrazuje kierunek (wzrost bądź spadek) oraz wielkość zmian cen dla konsumenta dóbr i usług. Jego wzrost w ujęciu miesięcznym/kwartalnym/rocznym powinien powodować umocnienie lokalnej waluty, natomiast spadek wpłynie negatywnie na jej wycenę.

  • Inflacja w USA spada najszybciej od 2008 r.
  • Inflacja bazowa w USA spada najszybciej w historii
  • Dolar amerykański najsłabszą spośród walut grupy G8

Tak złych danych z USA nie było od lat

Z raportu U.S Bureau of Labor Statistics, że w wyniku kryzysu gospodarczego spowodowanego pandemią koronawirusa SARS-CoV-2, ceny dób i usług spadły w kwietniu 2020 roku o 0,8%, co jest największym miesięcznym spadkiem od grudnia 2008 roku.

Ze względu na dużą sezonowość cen żywności oraz dużą zmienność cen energii, równocześnie opublikowano także wyniki inflacji bazowej, która nie uwzględnia tych czyninków. Dane te wskazują na spadek wskaźnika już nie o 0,8%, lecz o 0,4 w ujęciu miesięcznym (przy prognozach na poziomie -0,2% i poprzedniej publikacji -0,1%). Mimo, że jest to spadek o połowę mniejszy niż w przypadku pełnego wskaźnika CPI, to w tym przypadku jest to największa deprecjacja w historii badań tj. przynajmniej od 1970 r.

Kurs dolara największym przegranym sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 15:15 zauważymy, że dolar amerykański osłabia się dziś w stosunku do wszystkich pozostałych walut grupy G8. Jego największą deprecjację dostrzec można w relacji do franka szwajcarskiego, dolara nowozelandzkiego i euro.

Zapisz się na webinar: Wykorzystanie formacji cenowych i formacji świecowych w tradingu

Dane z godz. 15:15 | Źródło: finviz.com

– Inflacja bazowa na -0,4 proc m/m (prog. -0,2 proc.) może być alarmująca, choć do danych należy podchodzić z dystansem w związku z okolicznościami i trudnościami w gromadzeniu danych. Odczyt jest pożywką dla dyskusji o ujemnych stopach procentowych Fed i stąd może rodzić się presja na osłabienie USD, nawet jeśli z samego Fed dochodzą głosy odrzucające taką koncepcję – uważa Konrad Białas z TMS Brokers.


logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułJSW zdecydowała o zakończeniu rozmów z Prairie ws. współpracy
Następny artykułGórnicy bitcoina zrobili fanom kryptowaluty małą niespodziankę związaną z halvingiem
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here