Naga MarketsJak co środę, o godzinie 16:30 rynki poznały raporty amerykańskiej Energy Information Administration (EIA) odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku.


Zapasy ropy w górę o 3,803 miliona baryłek

Z raportu EIA wynika, że po ubiegłotygodniowym silnym spadku o 6,147 mln. brk, w tym tygodniu zapasy ropy naftowej zwiększyły się o 3,803 mln. brk. Rynkowe oczekiwania były na poziomie -2,794 mln. brk.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz również wcześniej publikowane dane:

Jak reaguje WTI i USDCAD?

Po tej informacji notowania WTI zanotowały spadek w ciągu pierwszych kilku sekund do poziomu 67,55, by następnie znieść cały ruch i zatrzymać się przed okrągłym poziomem 68,00.

Natomiast para walutowa USD/CAD zareagowała na dane nieco spokojniej. Na tę chwilę cena utknęła pod poziomem poziomie 1,3000, nieco wyżej znajduje się również dzienny pivot (1,3030). Najbliższy poziom wsparcia to 1,2950, a najbliższy opór znajduje się na w okolicach 1,3000, a następny 1.3015.

Dziś najważniejszym wydarzeniem będzie niewątpliwie posiedzenie Fedu, które odbędzie się punktualnie o godz. 20:00. Pomimo, iż każdej publikacji Rezerwy Federalnej towarzyszą duże fluktuacje, w tym miesiącu rynek nie oczekuje żadnych zaskoczeń ze strony banku centralnego.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułO wykresach ani słowa: EUR/USD, EUR/CHF, CAD/CHF
Następny artykułKomentarz walutowy – na indeksach brak euforii
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here