Naga Markets16 kwietnia 2018 roku przed sądem federalnym w Central Islip w stanie Nowy Jork rozpieczętowano trójstronny akt oskarżenia przeciwko Blake’owi Kantorowi, znanemu również jako “Bill Gordon”, o spiskowanie w celu popełnienia przestępstwa typu wire-fraud, utrudnianie oficjalnego postępowania i składanie fałszywych oświadczeń przed przedstawicielami Federalnego Biura Śledczego. Kantor został aresztowany przez władze federalne.

Zgodnie z zarzutami zawartymi w oskarżeniu, w marcu 2014 r. kantor założył spółkę pod nazwą Blue Bit Banc lub Blue Bit Analytics, Ltd. (“BBB”), która sprzedawała opcje binarne, rodzaj inwestycji, w których inwestorom obiecuje się możliwość zapłaty z góry określonych kwot w oparciu o konkretną cenę papierów wartościowych, towarów lub innych inwestycji w określonym czasie. Do utworzenia Blue Bit Banc, Kantor wykorzystał około 10 000 USD pobranych z rachunku bankowego założonego w oddziale TD Bank zlokalizowanym w hrabstwie Suffolk w ramach wschodniego okręgu Nowego Jorku. Od około 2014 do 2017 roku, Kantor i jego współpracownicy i przejęli około 2,1 miliona dolarów od około 713 inwestorów. Kantor nie poinformował jednak swoich klientów, że oprogramowanie komputerowe używane przez BBB pozwoliło na oszukańczą zmianę danych związanych z inwestycjami w opcje binarne, tak aby prawdopodobieństwo, że inwestorzy zaczną osiągać zyski, było korzystne dla BBB.

W celu wsparcia programu Kantor nakazał otwarcie rachunków bankowych – w tym jednego w kraju wyspiarskim Saint Kitts i Nevis – przy użyciu aliasów i danych osobowych innych ludzi. Kantor dodatkowo przeliczył środki zainwestowane przez inwestorów w ATM Coin, bezwartościową kryptowalutę, która warta miała być spore sumy pieniędzy.

“Jak stwierdzono, Kantor wykorzystywał program komputerowy do generowania manipulowanych danych, aby oszukać setki inwestorów z ich ciężko zarobionych oszczędności”, powiedział amerykański sędzia. “Ofiary Kantora zaczęły podejrzewać oszustwo w momencie rozpoczęcia inwestycji z góry założonym celem, w którym, jak twierdzono, poniosły znaczne straty finansowe”

 

W przypadku skazania, Kantor podlega karze pozbawienia wolności, której górna granica wynosi 20 lat w przypadku zmowy mającej na celu popełnienie oszustwa i utrudnianie oficjalnego postępowania karnego oraz pięć lat w przypadku fałszywych zeznań.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here