Naga MarketsAnalitycy HSBC uważają, że dolar amerykański (USD) jest narażony na ryzyko spadku w najbliższym czasie, ale nie wierzą, że dolar wejdzie w sekularną, długoterminową bessę. Jednocześnie analitycy z MUFG Banku ostrzegają, że zawirowania polityczne w USA mogą zagrozić sile amerykańskiej walucie w najbliższych tygodniach. Indeks dolara (DXY) odbił pod koniec tygodnia zamykając szósty z rzędu tydzień spadkowy w okolicach 93,50.

  • Dolar zagrożony dalszym spadkiem, ale nie wejdzie w długoterminowy rynek niedźwiedzia
  • Dolar AUD i NZD będą silniejsze niż EUR, GBP i CAD
  • W przypadku nieznacznego zwycięstwa Joe Bidena, Trump najprawdopodobniej zakwestionuje legalność wyborów

Na kursie dolara (USD) nie czas na bessę – HSBC

W przypadku dolara dalsze bodźce fiskalne w USA mogą zapewnić cykliczny wzrost lub jego osłabienie ze względu na nastroje związane z ryzykiem. Na razie ta ostatnia reakcja wydaje się bardziej prawdopodobna, biorąc pod uwagę dominujący sentyment risk-on. Innymi słowy, w najbliższym czasie dolar może być zagrożony spadkiem, ale nie uważamy, że wejdzie w długoterminowy rynek niedźwiedzia – napisano w raporcie.

Eksperci dodali, iż to nie czas na bessę na dolarowym rynku. Ich podstawowym scenariuszem jest większe zróżnicowanie kursów walutowych w stosunku do USD w G10. Twierdzą, że waluty tj. AUD i NZD będą silniejsze niż EUR, GBP i CAD.

Wybory w USA 2020: Zwycięstwo Bidena, a konsekwencje dla USD – MUFG

Urna do wyborówAnalitycy MUFG Banku zwracają uwagę, że nie ma wyraźnego schematu zachowania USD w okresie trzech miesięcy poprzedzających wybory. Ostrzegają jednak, że zawirowania polityczne w USA mogą znacząco zagrozić dolarowi.

W przyszłym tygodniu będzie ważny moment przed wyborami prezydenckimi w USA 3 listopada, a Joe Biden ma ogłosić m.in. potencjalnego wiceprezydenta.

Rynki naprawdę muszą przygotować się na potencjalny okres zamieszania po wyborach. Im bliższy wynik w scenariuszu zwycięstwa Bidena, tym większe prawdopodobieństwo, że Trump zakwestionuje zasadność wyniku, co z kolei podnosi perspektywę niepokojów społecznych wśród zwolenników Trumpa – wskazano w raporcie.

Dolar amerykański nieznacznie osłabł w odpowiedzi na czwartkowy tweet Trumpa o przełożeniu wyborów. Jednak w ocenie ekspertów ten scenariusz zawirowań wyborczych nie jest uwzględniony w obecnych wycenach.

Większy wolumen głosów korespondencyjnych niewątpliwie spowolni proces uzyskania ostatecznego wyniku, co jest również bardzo ważnym potencjalnym problemem. To będą bardzo zacięte wybory – dodano.

Eksperci prognozują wygraną Joe Bidena, ale oczywiście ta wygrana może być niewielka, a konsekwencjami tego mogą być poważne zamieszania, jeśli Trump będzie upierał się przy retoryce delegalizacji zwycięstwa Bidena.

Prognozujemy dalszy spadek wartości USD w miarę narastania strachu na rynkach – podsumowano.

Rozmowy traderów - Nowy cykl bezpłatnych webinarów o tradingu od praktycznej strony m.in. Grzegorz Moskwa, Marcin 'Wiking' Wicz, Mariusz Drozdowski, Paweł Szwajcar, Łukasz Fijołek, Maksymilian Bączkowski. Dowiedz się więcej i dołącz do nas!
Kurs indeksu dolara (DXY) na interwale tygodniowym, tradingview
Kurs indeksu dolara (DXY) na interwale tygodniowym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here