Naga MarketsO godzinie 15:45 poznaliśmy istotne podczas dzisiejszej sesji dane makroekonomiczne ze Stanów Zjednoczonych. IHS Markit opublikował wstępne dane dotyczące wskaźnika PMI obrazującego aktywność sektora usług oraz przemysłu za miesiąc wrzesień.


Przemysłowy wskaźnik PMI nieco wyżej od wyniku z sierpnia

Wrześniowe odczyty wskaźnika PMI zasygnalizowały niewielką ogólną poprawę warunków biznesowych w sektorze produkcyjnym Stanów Zjednoczonych. Sezonowo dostosowany, przemysłowy indeks PMI uplasował się we wrześniu na poziomie 51,0, a zatem był wyższy od wyniku z sierpnia (50,3), a także znalazł się powyżej neutralnego progu 50,0. Warto zauważyć, ze był to rezultat najwyższy od kwietnia br. Wyższe wskaźniki produkcji i wzrost liczby nowych zamówień były głównymi czynnikami, które przyczyniły się do zwiększenia indeksu PMI we wrześniu, przy niewielkim wzroście zatrudnienia.

Z kolei w przypadku usługowego PMI, wstępne dane plasują wskaźnik we wrześniu na poziomie 50,9, wobec 50,7 w sierpniu, ale nadal jest to jeden z najniższych odczytów odnotowanych w ciągu ostatnich trzech i pół roku.

Raport PMI skomentował Chris Williamson z IHS Markit:
“Badanie wskazuje, że firmy nadal zmagają się z trudnościami związanymi z handlem i zwiększoną niepewnością co do perspektyw. Mimo niewielkiego przyspieszenia, ogólna stopa wzrostu we wrześniu pozostawała jedną z najsłabszych od 2016 r., proporcjonalną do wzrostu PKB w trzecim kwartale przy stłumionej rocznej stopie wzrostu wynoszącej około 1,5%.

Po raz pierwszy od stycznia 2010 r. w badanych firmach zmniejsza się także liczba miejsc pracy, ponieważ firmy coraz bardziej unikają ryzyka i coraz chętniej obniżają koszty. Na obecnych poziomach wskaźnik zatrudnienia w ankiecie wskazuje, że zmiana zatrudnienia pozarolniczego (NFP) spadnie poniżej 100 tysięcy.

W międzyczasie zmniejszyły się również presje cenowe, a zarówno koszty produkcji jak i średnie ceny sprzedaży towarów i usług ponownie spadły we wrześniu, co obrazuje najsłabszą presję inflacyjną przedsiębiorstw od dekady.

Sytuacja techniczna na USDJPY

Na dane z godziny 15:45 para walutowa USD/JPY zareagowała niewielkim spadkiem. Kurs rozpoczął w tym tygodniu notowania od luki wzrostowej, która szybko została już domknięta, a sprzedający kontynuują krótkoterminowe spadki. Najbliższa strefa popytu, do której mogą teraz zmierzać notowania znajduje się w obrębie 107,24

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych>>

Kurs dolara do jena (EURUSD) - wykres 1-godzinny - 23 września 2019
Kurs dolara do jena (EURUSD) – wykres 1-godzinny – 23 września 2019


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here