CMC Markets
Wskaźnik cen producentów PPI wzrósł w ujęciu m/m o 0,3% wobec 0,2% w lutym – poinformowało Bureau of Labour Statistic (BLS). Analitycy spodziewali się odczytu na poziomie 0,1%.

W marcu większą część wzrostu wskaźnika popytu można przypisać 0,3% wzrostowi cen usług. Wskaźnik bez żywności i energii wzrósł w marcu o 0,4% podobnie jak w styczniu i lutym. W ciągu 12 miesięcy odczyt wzrósł o 2,9% co stanowi największą dynamikę od sierpnia 2014 roku.

Nieskorygowany wskaźnik popytu wzrósł o 3,0 procent w ciągu 12 miesięcy zakończonych w marcu.

Reakcja rynku

Dane są pro-wzrostowe dla dolara amerykańskiego i rzeczywiście kurs pary EURUSD się osłabia. To odejście od maksimów jest jak na razie zauważalne, być może w dalszych godzinach uda się zejść z powrotem poniżej 1.2330 czyli początku dzisiejszego impulsu w górę.

By wykorzystać analizę i zainwestować na EURUSD
sprawdź ofertę 
Brokera HotForex

Patrząc szerzej dopiero pokonanie wzrostowej linii trendu postawi byki pod ścianą i doprowadzi do kontynuacji spadków rozpoczętych w końcówce marca. Dopóki tak się nie stanie droga do górnego ograniczenia tej szerokiej konsolidacji a więc 1.240-1.2450 jest otwarta.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

STO
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNowotny dla Reuters – ECB zakończy skup aktywów w tym roku
Następny artykułWtorkowy przegląd rynków – NZDUSD, USDCAD
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych (także biorąc udział w IPO) przez kontrakty terminowe (FW20, FDX, FCE) kończąc na rynku walutowym, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here