Naga MarketsWskaźnik cen producentów PPI wzrósł w ujęciu m/m o 0,3% wobec 0,2% w lutym – poinformowało Bureau of Labour Statistic (BLS). Analitycy spodziewali się odczytu na poziomie 0,1%.

W marcu większą część wzrostu wskaźnika popytu można przypisać 0,3% wzrostowi cen usług. Wskaźnik bez żywności i energii wzrósł w marcu o 0,4% podobnie jak w styczniu i lutym. W ciągu 12 miesięcy odczyt wzrósł o 2,9% co stanowi największą dynamikę od sierpnia 2014 roku.

Nieskorygowany wskaźnik popytu wzrósł o 3,0 procent w ciągu 12 miesięcy zakończonych w marcu.

Reakcja rynku

Dane są pro-wzrostowe dla dolara amerykańskiego i rzeczywiście kurs pary EURUSD się osłabia. To odejście od maksimów jest jak na razie zauważalne, być może w dalszych godzinach uda się zejść z powrotem poniżej 1.2330 czyli początku dzisiejszego impulsu w górę.

By wykorzystać analizę i zainwestować na EURUSD
sprawdź ofertę 
Brokera HotForex

Patrząc szerzej dopiero pokonanie wzrostowej linii trendu postawi byki pod ścianą i doprowadzi do kontynuacji spadków rozpoczętych w końcówce marca. Dopóki tak się nie stanie droga do górnego ograniczenia tej szerokiej konsolidacji a więc 1.240-1.2450 jest otwarta.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNowotny dla Reuters – ECB zakończy skup aktywów w tym roku
Następny artykułWtorkowy przegląd rynków – NZDUSD, USDCAD
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here