Naga MarketsKurs dolara nie przyjął tego dobrze. W ciągu tygodnia w USA przybyło 884 tys. bezrobotnychWraz z wybiciem godziny 14:30 rynki poznały jedne z ważniejszych, zaplanowanych na dziś danych ze Stanów Zjednoczonych. Mowa tu o cotygodniowym raporcie amerykańskiego Departamentu Pracy dotyczącego liczby złożonych wniosków o przyznanie zasiłku dla bezrobotnych, tzw. jobless claims. Jak na tę publikację zareagował kurs dolara?

  • W ciągu tygodnia prace w USA straciło 742 tys. osób
  • Średnia ruchoma z 4 tygodni również uplasowała się na poziomie 742 tys.

USA: Przybyło 742 tysiące nowych bezrobotnych

Jak wynika z najnowszego raportu Department of Labor w tygodniu kończącym się 14 listopada 2020 roku liczba wstępnie zadeklarowanych bezrobotnych uplasowała się na poziomie 742 tys., a zatem była wyższa od zrewidowanego w górę odczytu z poprzedniego tygodnia. Odczyt był wyższy od oczekiwań rynkowych na poziomie 707 tys.

Zobacz też: Strategia – Twoje pierwsze spotkanie z rynkiem. Webinar z Wikingiem dziś o 20:00

Średnia ruchoma z 4 tygodni również uplasowała się na poziomie 742 tys., co oznacza spadek o 13.750 w porównaniu ze zrewidowaną średnią z poprzedniego tygodnia. Średnia z poprzedniego tygodnia została zrewidowana w górę o 500 z 755.250 do 755.750.

Kurs dolara bez reakcji

Notowania dolara w stosunku do jena zyskują podczas dzisiejszej sesji, co może oznaczać zakończenie spadkowej serii trwającej od tygodnia. Kurs pary walutowej USD/JPY znalazł wsparcie w okolicach 103,70.

Publikacja liczby wniosków o zasiłek nie zapewniła większej zmienności. Świeca z wykresu godzinowego zamykająca się o 15:00 wskazuje niezdecydowanie uczestników rynku. Najbliższy istotny opór znajduje się w pobliżu 104,50.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here