Naga MarketsO godzinie 15:45 i 16:00 poznaliśmy podczas dzisiejszej sesji ważne dane makroekonomiczne ze Stanów Zjednoczonych. Odczyty wskaźnika PMI obrazujący aktywność sektora  usług według Markit oraz wskaźnik ISM dla usług za miesiąc czerwiec.

Zobacz również: Akcje Juventusu w górę o 10% po doniesieniach o transferze Ronaldo

W ujęciu miesięcznym wskaźnik PMI dla usług wg Markit zgodnie z oczekiwaniami analityków pozostał na wysokim poziomie 56,5. Jest to wynik nieco gorszy od poprzedniego (56,8). Warto dodać, że pomimo lekko słabszego odczytu wskaźnik utrzymuje się na najwyższym poziomie od połowy roku 2015.

Jeśli natomiast spojrzymy na odczyt wskaźnika ISM dla usług, tu widoczna poprawa, 59,1 to o 0,5 punktu lepszy odczyt niż miesiąc temu i znacznie lepszy niż prognoza ankietowanych analityków(58,3). Wynik przyniósł pozytywne zaskoczenie, a wskaźnik ISM pozostaje na wysokim poziomie.

Źródło: tradingeconomics.com

 

Zobacz również wcześniejszy odczyt: Bezrobocie w USA: odczyt zgodny z oczekiwaniami

Reakcja USD/JPY na dane

Na dane z godziny 15:45 para walutowa USD/JPY prawie nie zareagowała, w pierwszej minucie odczytu dolar umocnił się zaledwie o 5 pips, a kilka minut później ruch ten został zniwelowany. Natomiast lepsze dane ISM o godzinie 16:00 lekko umocniły dolara i kilka minut po godzinie 16:00 para walutowa USD/JPY znajduje się na dziennym maksimum,  powyżej dziennego pivota (110,46), pomiędzy poziomem wsparcia 110.50 oraz poziomem oporu 110.85, a następny 111.00.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAkcje Juventusu w górę o 10% po doniesieniach o transferze Ronaldo
Następny artykułO wykresach ani słowa: GBP/AUD, CAD/JPY, EUR/USD
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here