Naga Markets

USA uniknie recesji, ale S&P 500 i tak zaliczy korektę, uważa Goldman SachsAnalitycy Goldman Sachs przedstawili nową prognozę dla indeksu S&P 500 zakładając dwa scenariusze: “miękkie” i “twarde” lądowanie amerykańskiej gospodarki.

S&P 500 pod presją w tym roku, oczekuje Goldman Sachs

“Miękkie lądowanie” to spowolnienie wzrostu gospodarczego, w którym nie dochodzi do recesji. Bank centralny walcząc z inflacją i podnosząc stopy procentowe stara się uniknąć poważnych konsekwencji dla gospodarki. Stopy procentowe są podwyższane o tyle, aby nie doszło do “twardego lądowania”, czyli wyjścia z cyklu zacieśniania polityki z poważna recesją w gospodarce.

Według Goldman Sachs bardziej prawdopodobne jest “miękkie lądowanie”, ale zdanie większości pozostałych instytucji (na co wskazuje konsensus) jest przeciwne, tj. spodziewają się one przeważnie “twardego lądowania”.


Handluj kontraktami CFD na waluty, kryptowaluty, surowce, towary, akcje, indeksy i ETFy z najwyżej ocenianym brokerem i wiodącą społecznościową platformą inwestycyjną. Uzyskaj dostęp do tysięcy rynków na całym świecie korzystając z łatwego w użyciu interfejsu i ciesz się niskimi opłatami oraz wąskimi spreadami na wszystkich aktywach.

Sprawdź ofertę NAGA

W scenariuszu “miękkiego lądowania” ekonomiści Goldman Sachs oczekują, że i tak dojdzie do załamania notowań indeksu S&P 500. Jak przewidują, za 3 miesiące S&P 500 może znaleźć się na poziomie 3600 pkt. Jednak do końca tego roku spodziewają się powrotu benchmarku do 4000 pkt.

Zobacz również: Cena ropy spada po kolejnym dużym wzroście zapasów w USA

– Oczekujemy 3-miesięcznego celu na poziomie 3600 (-10%) dla indeksu S&P 500 oraz 6-miesięcznego celu na poziomie 3900 (-2%). – stwierdzili analitycy Goldman Sachs.

Bossa
USA uniknie recesji, ale S&P 500 i tak zaliczy korektę, uważa Goldman Sachs
Prognoza Goldman Sachs dla S&P 500 na 2023 rok. Źródło: Goldman Sachs.

Jednak jeśli doszłoby do realizacji scenariusza “twardego lądowania” gospodarki, wtedy indeks S&P 500 mógłby runąć do 3150 pkt. za 3 miesiące, ale i tak potem wybić do 3750 pkt. na koniec roku, sądzą eksperci z Goldman Sachs.

– Miej nadzieję na najlepsze (miękkie lądowanie), ale przewiduj najgorsze (twarde lądowanie). Rekomendujemy posiadanie defensywnych sektorów o niskim ryzyku inflacyjnym i gospodarczym: sektor opieki zdrowotnej czy produktów podstawowych. – skomentowali analitycy Goldman Sachs. – Spółki “value” o wysokiej jakości powinny osiągać lepsze wyniki w scenariuszu “miękkiego lądowania”. 

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.

Ostrzeżenie o ryzyku:
Instrumenty pochodne są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni. 84,69% kont inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu instrumentami pochodnymi u tego dostawcy. To nie jest porada inwestycyjna.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułDogecoin, Shiba Inu oraz Bonk z wolumenem 25 mld dol. Meme coiny znowu popularne?
Następny artykułWig20 traci 1% po 30 minutach czwartkowej sesji! Analiza akcji: Unibep, PlayWay, Vercom, Punk Pirates
Redaktor Comparic24.tv oraz Comparic.pl. Autor publikacji naukowych ekonomii oraz organizator wydarzeń ekonomicznych, m.in. corocznego Kongresu Invest Cuffs. Przedsiębiorca, z rynkami związany od 2017 roku. Ceni inwestowanie w wartość.