Naga MarketsNa tle stosunkowo pustego kalendarza makroekonomicznego, gdzie pierwsze skrzypce odgrywała decyzja monetarna Europejskiego Banku Centralnego, na odrobinę uwagi zasługiwała również opublikowana o godz. 14:30 paczka danych zza oceanu. Wraz z rozpoczęciem konferencji prasowej po posiedzeniu EBC poznaliśmy bowiem publikację raportu odnośnie zamówień środków trwałych, bilansu handlowego oraz zadeklarowanych bezrobotnych w Stanach Zjednoczonych.


Jak wynika z najnowszego raportu Census Bureau, zamówienia środków trwałych w USA wzrosły w marcu o 6,4 mld USD, czyli o 2,6%, co było wynikiem zdecydowanie lepszym od prognoz zakładających wzrost jedynie o 1,6%. Dodatkowo pozytywny wydźwięk tej publikacji wspierała również dodatnia rewizja poprzedniego odczytu z 3,0% do 3,5%.

Zdecydowanie gorzej prezentowały się natomiast dane dotyczące zamówień na dobra trwałe bez środków transoportu. W tym przypadku pomimo prognoz zakładających wzrost o 0,5% nowe zamówienia praktycznie nie uległy zmianie (0,0%). Ponadto poprzednia publikacja została zrewidowana ujemnie z 1,2% do 0,9%.

Rewelacyjne wyniki unemployment claims

Jak wynika z najnowszego raportu Department of Labor liczba wstępnie zadeklarowanych bezrobotnych w tygodniu kończącym się 21 kwietnia uplasowała się na poziomie 209 tysięcy, co oznacza spadek o 24 tys. w porównaniu z poprzednim tygodniem. Jak się okazuje, jest to najniższy poziom wstępnych wniosków o zasiłek od 6 grudnia 1969 roku, kiedy to rezultat plasował się na poziomie 202 tysięcy.

4 tygodniowa średnia wyniosła natomiast 229 250, co oznacza spadek o 2 250 w stosunku do średniej kroczącej z poprzedniego tygodnia.

Spoglądając na notowania pary walutowej USDJPY zauważymy, że w pierwszej chwili po publikacji pojawiła się dość silna reakcja popytowa, która jednak również szybko została zanegowana.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułSaxo Bank przenosi platformę bankową do chmury Microsoftu
Następny artykułEBC: Stopy bez zmian, Draghi rozbujał EUR
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here