TMS


Na tle stosunkowo pustego kalendarza makroekonomicznego, gdzie pierwsze skrzypce odgrywała decyzja monetarna Europejskiego Banku Centralnego, na odrobinę uwagi zasługiwała również opublikowana o godz. 14:30 paczka danych zza oceanu. Wraz z rozpoczęciem konferencji prasowej po posiedzeniu EBC poznaliśmy bowiem publikację raportu odnośnie zamówień środków trwałych, bilansu handlowego oraz zadeklarowanych bezrobotnych w Stanach Zjednoczonych.


Jak wynika z najnowszego raportu Census Bureau, zamówienia środków trwałych w USA wzrosły w marcu o 6,4 mld USD, czyli o 2,6%, co było wynikiem zdecydowanie lepszym od prognoz zakładających wzrost jedynie o 1,6%. Dodatkowo pozytywny wydźwięk tej publikacji wspierała również dodatnia rewizja poprzedniego odczytu z 3,0% do 3,5%.

Zdecydowanie gorzej prezentowały się natomiast dane dotyczące zamówień na dobra trwałe bez środków transoportu. W tym przypadku pomimo prognoz zakładających wzrost o 0,5% nowe zamówienia praktycznie nie uległy zmianie (0,0%). Ponadto poprzednia publikacja została zrewidowana ujemnie z 1,2% do 0,9%.

Rewelacyjne wyniki unemployment claims

Jak wynika z najnowszego raportu Department of Labor liczba wstępnie zadeklarowanych bezrobotnych w tygodniu kończącym się 21 kwietnia uplasowała się na poziomie 209 tysięcy, co oznacza spadek o 24 tys. w porównaniu z poprzednim tygodniem. Jak się okazuje, jest to najniższy poziom wstępnych wniosków o zasiłek od 6 grudnia 1969 roku, kiedy to rezultat plasował się na poziomie 202 tysięcy.

4 tygodniowa średnia wyniosła natomiast 229 250, co oznacza spadek o 2 250 w stosunku do średniej kroczącej z poprzedniego tygodnia.

Spoglądając na notowania pary walutowej USDJPY zauważymy, że w pierwszej chwili po publikacji pojawiła się dość silna reakcja popytowa, która jednak również szybko została zanegowana.Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here