Naga MarketsZeszłomiesięczny dobry odczyt bazowych zamówień środków trwałych nie ma swojej kontynuacji. Dziś poznaliśmy wskazania z gospodarki Stanów Zjednoczonych dotyczące wstępnych wyników zamówień bazowych oraz całościowych na środki trwałe. Po publikacji danych dolar pozostaje silny, ulegając jedynie względnej sile dolara kanadyjskiego.


Ankietowani analitycy przed publikacją danych mieli mieszane odczucia. Dla bazowych zamówień oczekiwali odczytu za miesiąc maj na poziomie 0,5% m/m oraz -1,0% m/m dla całościowych zamówień. Rzeczywisty odczyt jest gorszy od oczekiwanego:

Bazowe zamówienia środków trwałych: -0,3% m/m, poprzedni 1,9% (rewizja z 0,9%).

Całościowe zamówienia środków trwałych: -0,6% m/m, poprzedni -1,0% (rewizja z -1,6%).

Jak reaguje USD?

Pomimo lekko gorszych danych z USA, dolar amerykański utrzymuje swoją względną siłę, ustępując miejsca jedynie dolarowi kanadyjskiemu.

Źrodło: finviz.com

W pierwszej minucie po publikacji dolar amerykański umocnił się w stosunku do japońskiego jena o kilka pips. Na tę chwilę notowania USD/JPY oscylują między poziomem wsparcia 110.00 oraz poziomem oporu 110.50. Potencjalny retest poziomu 110.00 może być ciekawym miejscem to zajęcia pozycji długiej, gdyż znajduje się tutaj konfluencja okrągłego poziomu,wymienności, strefy wolumenowej oraz zniesienia 50% Fibo.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAnkieta: Zainteresowanie Bitcoinem w Europie ma się podwoić
Następny artykułDAX – korekta czy większa zmiana?
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here