Naga MarketsKurs dolara pozostanie słabszy od jena w obliczu wysokiej awersji do ryzykaRezerwa Federalna (Fed) w ostatnich tygodniach pozostaje zdeterminowana w swoich działaniach mających na celu wsparcie gospodarki USA pogrążonej w shut-downie wywołanym pandemią COVID-19. Bill Diviney, starszy ekonomista w ABN Amro, uważa, że ​​szanse wprowadzenia przez bank centralny stóp ujemnych nie są niemożliwe, ale wciąż mało prawdopodobne. Jednocześnie eksperci z Westpac pozostają pro-spadkowi w stosunku do pary walutowej USDJPY.

  • Ujemne stopy w USA dopiero, gdy wszystko inne zawiedzie
  • Jen faworyzowany przez rosnącą awersję do ryzyka

Fed: Ujemne stopy nie są niemożliwe – ABN Amro

Chociaż istnieją pewne okoliczności, w których ujemne stopy procentowe stają się realną opcją dla Fed, na razie wydają się mało prawdopodobne – przynajmniej nie przed wyczerpaniem innych opcji polityki monetarnej – napisano w raporcie.

Jerome Powell, przewodniczący FED

W swoim ostatnim przemówieniu prezes Rezerwy Federalnej, Jerome Powell, podkreślił, iż Fed będzie nadal korzystać z narzędzi „w najszerszym zakresie”, dopóki kryzys nie minie, a odbudowa będzie stabilna.

Jednym z powodów, dla których nie bierzemy ujemnych stóp pod uwagę jest fakt, że mamy narzędzia, które działają – oznajmił szef Fedu.

Kurs USDJPY: Sprzedaż po impulsach wzrostowych powyżej 107,50 – Westpac

Analitycy w Westpac pozostają pro-spadkowy względem pary USDJPY i wskazują, że wzrost powyżej 107,50 – 108 może być dobrą okazją do zajęcia pozycji typu short.

Ponieważ BoJ w zeszłym tygodniu utrzymał miesięczny zakup JGB bez zmian, pomimo usunięcia górnego limitu tydzień wcześniej, bank centralny w ten sposób dodał kolejny powód dla którego jen japoński (JPY) pozostanie silny – wskazano w raporcie.

Jednocześnie eksperci dostrzegają ryzyko nieuniknionego pogorszenia stosunków handlowych na linii USA-Chiny, co powinno nasilić awersję do ryzyka na świecie i również wesprzeć siłę JPY.

Strefa 107,50 – 108 nie jest poziomem pozwalającym na tworzenie krótkoterminowych pozycji krótkich. Pozostajemy pro-spadkowi względem USDJPY i idealny scenariusz do sprzedaży byłby po wystąpieniu impulsu wzrostowego przebijającego poziom 108 – podsumowano.

Rozmowy traderów - Nowy cykl bezpłatnych webinarów o tradingu od praktycznej strony m.in. Grzegorz Moskwa, Marcin 'Wiking' Wicz, Mariusz Drozdowski, Paweł Szwajcar, Łukasz Fijołek, Maksymilian Bączkowski. Dowiedz się więcej i dołącz do nas!
Kurs USDJPY na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs USDJPY na interwale dziennym, tradingviewcom

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here