Naga MarketsKurs dolara (EUR/USD) traci na początku tygodnia. Trump podpisał ustawę o pakiecie pomocowymKongres przegłosował pakiet pomocowy do walki ze skutkami ekonomicznymi pandemii koronawirusa. Jak poinformował w niedzielę Biały Dom, prezydent Donald Trump podpisał ten pakiet mimo wcześniejszej krytyki. Kurs dolara traci w poniedziałek wobec euro (EUR/USD +0,43%).

  • Prezydent USA podpisał ustawę pomocową
  • Trump żąda wyższych wypłat dla obywateli
  • Kongres zbierze się dziś, by odrzucić weto Trumpa ws. wydatków obronnych

Trump podpisuje ustawę pomocową

Trump podpisał ustawę wartą 900 mld USD na pomoc w pandemii. Ustawa, którą Kongres uchwalił 21 grudnia, obejmuje 1,4 biliona dolarów wydatków rządowych na finansowanie agencji federalnych do końca roku podatkowego we wrześniu. Rząd działał na podstawie tymczasowego uprawnienia do wydatków, które wygasa na koniec dzisiejszego dnia. Tym samym udało się uniknąć tzw. shutdownu amerykańskiego rządu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Połączony pakiet 2,3 bln USD był wynikiem intensywnych negocjacji, podczas których Trump był w dużej mierze nieobecny, dopóki nie zaskoczył prawodawców obu stron, żądając większych płatności stymulacyjnych dla osób fizycznych po przyjęciu ustawy.

Podpisując ustawę, Trump zażądał głosowania w Kongresie w celu zastąpienia kwoty 600 USD płatności stymulacyjnych kwotą 2000 dolarów. Ta niewiążąca prośba prawdopodobnie nie zostanie przyjęta przez obie Izby.

Ponadto, Kongres zbierze się dziś by odrzucić weto Trumpa wobec ustawy o wydatkach obronnych na rok fiskalny 2021, która została przyjęta – podobnie jak pakiet gospodarczy – przy poparciu większości parlamentarzystów zarówno z Partii Republikańskiej jak i Demokratycznej.

Kurs dolara słabnie na początku tygodnia

Dolar amerykański osłabia się na początku tygodnia, co owocuje umocnieniem pary walutowej EUR/USD. Kurs euro w stosunku do greenbacka pokonuje dziś maksima z ubiegłej środy i czwartku.

fpmarkets

Notowania Eurodolara mogą teraz kierować się do strefy oporu wokół 1,2270. Jej przełamanie jest niezbędne, jeśli byki chcą kontynuować trend wzrostowy.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here