Naga MarketsZwolennicy słabego dolara twierdzą, że niedawny tweet prezydenta USA Donalda Trumpa sugerujący potencjalne opóźnienie listopadowych wyborów prognozuje jeszcze większą słabość już i tak silnie przecenionej waluty. Indeks dolara spadł w czwartek po tym, jak Trump zasugerował, że głosowanie pocztowe będzie przedmiotem oszustw, wysyłając „greenbacka” do najniższego poziomu od maja 2018 r.

  • „Greenback” przeceniony o niemal 10% od tegorocznego szczytu
  • Zwiększenie niepewności politycznej w USA wspiera inne waluty, w tym euro, jena, franka i funta, a także złoto
  • Zgodnie z prawem Stanów Zjednoczonych, zmiana dnia wyborów, zaplanowanych na 3 listopada, wymagałaby uchwały Kongresu

Tweet Trumpa pomógł osłabić dolara do dwuletniego minimum

Amerykański dolar (USD) odnotował spadek o około 9,5% od szczytu w 2020 r. osiągniętego w marcu w tle trwających zawirowań, gdy pandemia zamknęła największą gospodarkę na świecie.

Inwestorzy od ostatnich tygodni nieprzerwanie wyprzedają dolara w obliczu spadających rentowności papierów skarbowych i w wyniku rozczarowania reakcją decydentów Ameryki na skutki koronawirusa w stosunku do Europy. Czwartkowe dane pokazały, że gospodarka USA skurczyła się w rekordowym tempie 32,9% w ujęciu rocznym w drugim kwartale, nawet przy bezprecedensowym poziomie stymulacji monetarnej i fiskalnej ze strony Rezerwy Federalnej i rządu USA.

Wszystko, co opóźnia lub potencjalnie opóźnia płynną zmianę władzy, wprowadza dodatkową niepewność dla aktywów dolarowych i jest wyraźnie negatywne dla „greenbacka” – uważa Alan Ruskin, główny strateg międzynarodowy w Deutsche Banku.

Zgodnie z prawem Stanów Zjednoczonych, zmiana dnia wyborów, zaplanowanych na 3 listopada, wymagałaby uchwały Kongresu. Republikański lider Senatu Mitch McConnell powiedział w czwartek, że data wyborów jest ustalona z góry i przytoczył przeszłe wybory, które miały miejsce podczas kryzysów.

Zwiększenie niepewności politycznej w USA wspiera inne waluty, w tym euro, jena, franka i funta, a także złoto – powiedział Mark McCormick, szef globalnej strategii walutowej w TD Securities.

Indeks dolara (DXY) zmierza do testu 9-cio letniej linii trendu

Notowania indeksy dolara (DXY) spadają w lipcu o niemal 5% przebijając po drodze dołek z marca na poziomie 94,65. Tym samym sprzedający mają otwartą drogę by przetestować główną wzrostową linię trendu, która przebiega w okolicach 91,80. Jej trwałe przebicie może doprowadzić do kolejnej fali deprecjacji amerykańskiej waluty z celem na dołek z 2018 roku 88,25. Z drugiej strony dopiero ponowny wzrost powyżej oporu 94,65 mógłby wyhamować presję podaży.


Czy chciałbyś handlować prawdziwymi akcjami i futures z dźwignią?
SPRAWDŹ NAS
Kurs indeksu dolara (DXY) na interwale tygodniowym, tradingview
Kurs indeksu dolara (DXY) na interwale tygodniowym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here