Naga MarketsStrategowie z Nordea Markets nadal oczekują większej presji na spadki pary EURUSD, ponieważ prawdopodobieństwo wygranej przez Donalda Trumpa w wyborach rośnie, co jest dobre dla dolara amerykańskiego. Z kolei zgodnie z danymi CFTC, pozycje krótkie na euro znajdują się na wielomiesięcznych maksimach. Para EURUSD oscyluje w nowym tygodniu przy poziomie 1,0840, na trzyletnich minimach.


Zobacz również: Dzień Prezydentów w USA. Poniedziałek bez udziału Wall Street

Kurs EURUSD: Oczekujemy dalszych spadków – Nordea

Tak długo, jak Demokraci są zajęci przeszkadzaniem sobie nawzajem, wydaje się, że przewaga Trumpa nie ma granic. Jest to prosty powód, dla którego nadal szukamy większych spadków na parze EURUSD – napisano w raporcie.

usa europa unia europejskaEksperci zauważają, że euro jest sprzedawane na szeroką skalę, ponieważ niemieckie kluczowe dane miały bardzo słaby tydzień. W ich ocenie obecny trend na EURUSD może sugerować, że Trump ukarze strefę euro taryfami na auta. Może być to przysłowiowy gwóźdź do trumny, jeśli zdecyduje się na to w nadchodzących kwartałach.

Być może w tym tygodniu nieco pomoże odczyt PMI. Wydaje się, że większość analityków dochodzi do wniosku, że koronawirus ponownie obniży PMI, ale nie powinniśmy spodziewać się opóźnionego wpływu na Niemcy z powodu kluczowych chińskich danych. Nasz model rynkowy jest jednak coraz bardziej optymistyczny – być może ryzyko jest przeszacowane – dodano.

Raport CFTC: Shorty netto na EUR na wielomiesięcznych maksimach

Poniżej przedstawiono główne punkty raportu pozycjonowania CFTC za tydzień zakończony 11 lutego.

  • Spekulanci utrzymali negatywną opinię na temat EUR przez kolejny tydzień, zwiększając ilość shortów brutto do najwyższego poziomu od początku listopada 2016 r. do ponad 255 tys. kontraktów. Z kolei shorty netto wzrosły do ​​najwyższego poziomu od połowy czerwca 2019 r.;
  • Słabe wyniki w fundamentach w strefie euro przypomniały inwestorom, że spowolnienie w regionie (i „luźniejszy na dłużej” ton EBC) pozostanie;
  • Pozycje długie netto w USD wzrosły do najwyższego poziomu od 10 grudnia 2019 r. dzięki ponownemu napływowi pieniędzy w odpowiedzi na obawy związane z COVID-19;
  • Pozytywne wyniki płynące z amerykańskiego kalendarza makroekonomicznego współpracowały również z dynamiką wzrostu na indeksie DXY, szczególnie w ostrym kontraście ze słabymi publikacjami w strefie euro.

Zobacz również: Powell(FED): Rekordowa ekspansja gospodarcza w USA będzie trwać dalej

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingviewcom


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here