Naga MarketsPunktualnie o godzinie 14:30 poznaliśmy dziś pierwszy odczyt danych zza oceanu. Mowa tu oczywiście o wskaźniku PPI oraz bazowym PPI. Wskaźnik inflacji producenckiej obrazuje zmiany poziomu cen ustalanych przez producentów produktów przemysłowych na różnych etapach procesu wytwarzania. Sprawdźmy zatem wyniki, a także zobaczmy jak reaguje na nie główna para walutowa EUR/USD.


PPI 0,6%, Core PPI 0,5%

Wskaźnik cen producentów PPI pozytywnie zaskoczył rynek w tym miesiącu. Wzrósł w ujęciu m/m aż do 0,6%, wobec 0,2% w październiku – poinformowało of Labour Statistic (BLS). Analitycy spodziewali się odczytu na poziomie 0,2%. Dobry odczyt to niewątpliwie dobra wiadomość dla Rezerwy Federalnej, która najprawdopodobniej podniesie stopy procentowe w grudniu 2018 roku.

USA: Świetny odczyt wskaźników inflacji producenckiej

Natomiast wskaźnik inflacji bazowej cen producentów (Core PPI) w odczycie za miesiąc poprzedni jest również lepszy od oczekiwań. Ekonomiści ankietowani przez Bloomberga spodziewali się bazowego wskaźnika PPI na m poziomie  0,2%, przy rzeczywistym wyniku 0,5%. To drugi miesiąc z rzędu, gdy oba wskaźniki notują wartość dodatnią.

Jak reaguje USD?

Na publikację danych rynek lekko zareagował. Kilka minut po publikacji europejska waluta osłabiła się w stosunku do dolara amerykańskiego o zaledwie 10 pips. Na chwilę obecną cena EUR/USD pozostaje pomiędzy poziomem wsparcia 1.1327, którego przebicie otworzyłoby drogę do 1.13. Z drugiej strony opór 1.1355 umożliwiłby test poziomu dziennego (1.1387) i tygodniowego (1.1381) pivota.

USA: Świetny odczyt wskaźników inflacji producenckiejConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykuł2,4 mln USD kary dla Westpac za manipulację stopą międzybankową
Następny artykułNajciekawsze setupy dnia – 9.11.2018
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here