Naga MarketsunempoymentNajważniejszą informacją piątkowej sesji była niewątpliwie publikacja raportu z amerykańskiego rynku pracy autorstwa BLS. Po wyniku na poziomie -227 tys. nowych etatów w sektorze pozarolniczym (NFP) z grudnia 2020 r., w raporcie styczniowym ekonomiści spodziewali się polepszenia sytuacji i wyniku na poziomie 50 tys. Prognozy okazały się trafione, a amerykańska gospodarka utworzyła 49 tys. miejsc pracy, co nie było dla rynków zaskoczeniem.

Stabilizacja NFP na poziomie 49 tysięcy po silnym spadku

Jak wynika z najnowszego raportu amerykańskiego biura pracy (BLS) zmiana zatrudnienia w sektorze pozarolniczym (NFP) w styczniu 2021 roku wyniosła 49 tys. etatów, co okazało się znacznie lepszym wynikiem niż grudniowy odczyt, kiedy to odnotowano spadek zatrudnienia o -227 tys.

Te artykuły również Cię zainteresują
Pozytywny wydźwięk tej publikacji zostały wzmocnione przez dane dot. stopy bezrobocia oraz inflacji płacowej. Okazuje się bowiem, że bezrobocie w USA spadło w styczniu do poziomu 6,3 proc. Ponadto, średnie godzinowe wynagrodzenia (r/r) rosły w znacznie szybszym tempie niż oczekiwano.

  • NFP: 49 tysięcy, prognoza 50 tysięcy, poprzednio -227 tysięcy (zrewidowane z -140 tys.)
  • Stopa bezrobocia: 6,3%, prognoza 6,8%, poprzednio 6,7%
  • Średnie zarobki godzinowe m/m: 0,2%, prognoza 0,3%, poprzednio 1,0% (zrewidowane z 0,8%)
  • Średnie zarobki godzinowe r/r: 5,4%, prognoza 5,1%, poprzednio 5,4% (zrewidowane z 5,1%)
fpmarkets

Kurs dolara reaguje osłabieniem w pierwszych minutach

Notowania pary walutowej EUR/USD wzrosły o około 20 pipsów w momencie publikacji danych do poziomu 1,2005. Aktualnie kurs testuje okrągły poziom oporu 1,20, którzy wczoraj został naruszony przez sprzedających. W przypadku jego ponownego przebicie kupujący mogą mieć okazje na większe odreagowanie w kierunku 1,21. Z drugiej strony jeśli kurs pozostanie poniżej presja spadkowa powinna się utrzymywać.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: euro usd | theppro co to | notowania dax | gpw notowania |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here