Naga MarketsPunktualnie o godzinie 14:30 rynki poznały jedyną istotną publikację makroekonomiczną zaplanowaną na dziś. Mowa tu oczywiście o najnowszych, marcowych wynikach sprzedaży detalicznej w Stanach Zjednoczonych. 


Retail sales powyżej prognoz

Zgodnie z informacjami udostępnionymi przez amerykański Census Bureau, wartość bazowej sprzedaży detalicznej m/m w czerwcu, tak jak oczekiwano, wzrosła o 0,4%. Ponadto, poprzedni odczyt został zrewidowany w górę aż o 0,5%, do poziomu 1,4%

Podobnie w przypadku pełnego wskaźnika sprzedaży detalicznej, który zgodnie z prognozami wzrósł o 0,5%. Poprzedni odczyt pozytywnie zrewidowano do 0,8% (wcześniej 0,5%).

Źródło: Census Bureau

Oprócz sprzedaży detalicznej, poznaliśmy także m.in. dane dotyczące wskaźnika produkcyjnego dla Nowego Jorku oraz informacje o zakupach zagranicznych papierów wartościowych w Kanadzie o czym pisaliśmy na naszym twitterowym profilu:

Greenback umacnia się w stosunku do CAD

Na parze walutowej USDCAD widoczne jest umocnienie dolara amerykańskiego. Jak widać na wykresie 30-minutowym poniżej, podczas dzisiejszej sesji kluczowe znaczenie ma wsparcie blisko 1.3136, od którego notowania odbiły się ponownie o godz. 14-tej.

Wzrosty są teraz kontynuowane i być może kupującym uda się wypchnąć kurs do maksimów z tego tygodnia na 1.3161. Wyżej widoczna jest linia trendu biegnąca od szczytu z ubiegłego tygodnia. Z kolei od dołu istotne wsparcie horyzontalne znajdziemy na 1.3070.

Analizowany instrument posiada w swej ofercie broker HotForex, sprawdź jego ofertę >>tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here