Naga MarketsPunktualnie o godzinie 14:30 rynki poznały jedną z najistotniejszych publikacji makroekonomicznych ze Stanów Zjednoczonych zaplanowanych na dziś. Mowa tu o październikowych wynikach sprzedaży detalicznej w USA. 


Negatywny odczyt retail sales

Zgodnie z informacjami udostępnionymi przez amerykański Census Bureau, wartość sprzedaży detalicznej m/m wzrosła w październiku br. o 0,3% w ujęciu miesięcznym. Prognozy zakładały natomiast wzrost jedynie o 0,1%. Kiedy spojrzymy na dane prezentowane w ujęciu rocznym, wzrost sięgnął 3,1%.

Nieco gorzej wypadła bazowa sprzedaż detaliczna, wygląda bowiem na to, że ta wzrosła w październiku jedynie o 0,2% przy oczekiwaniach na poziomie 0,3%. Dla przypomnienia, we wrześniu sprzedaż detaliczna skurczyła się o 0,3%.

retail sales october Źródło: Census Bureau
Źródło: Census Bureau

Kurs dolara nieznacznie w dół

Spoglądając na wykres 15-minutowy pary walutowej USDCHF widzimy, że po publikacji danych o sprzedaży detalicznej, kurs dolara nieznacznie się osłabił. Kupującym nie udało się dziś skutecznie pokonać oporu przy 0,9907 wyznaczonego w trakcie środowej i czwartkowej sesji. W przypadku kontynuacji spadków notowania mogą znaleźć wsparcie na linii trendu biegnącej od wczorajszych minimów.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych>>

Wykres 15-minutowy pary walutowej USDCHF - 15.11.2019 r.
Wykres 15-minutowy pary walutowej USDCHF – 15.11.2019 r.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-blue” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here