Naga MarketsPunktualnie o godzinie 14:30 rynki poznały jedną z najistotniejszych publikacji makroekonomicznych ze Stanów Zjednoczonych zaplanowanych na dziś. Mowa tu o wrześniowych wynikach sprzedaży detalicznej w USA. 


Negatywny odczyt retail sales

Zgodnie z informacjami udostępnionymi przez amerykański Census Bureau, wartość bazowej sprzedaży detalicznej m/m osunęła się we wrześniu br. o 0,1%. Prognozy zakładały natomiast wzrost na poziomie 0,2%, taki sam jak przy poprzednim odczycie.

Słabo wypadł także pełny wskaźnik sprzedaży detalicznej, z którego wynika, że ta spadła we wrześniu br. o 0,3%, co okazało wynikiem gorszym nie tylko od wyniku z ubiegłego miesiąca (0,6% po rewizji w górę), lecz także od mniej optymistycznych, ale i tak zakładających wzrost prognoz (+0,3%).

Źródło: Census Bureau

Kurs dolara na nowych minimach sesji

Spoglądając na wykres 5-minutowy pary walutowej USDCHF widzimy, że po publikacji danych o sprzedaży detalicznej, kurs dolara osunął się do nowych minimów sesji znajdujących się w okolicach 0,9960. Tym samym nastąpiła kontynuacja spadków od oporu przy 0,9989, który obowiązuje podczas dzisiejszej sesji.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych>>

Kurs dolara do franka (USDCHF) - wykres 5-minutowy - 16 października 2019
Kurs dolara do franka (USDCHF) – wykres 5-minutowy – 16 października 2019

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-blue” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here