Naga MarketsKurs dolara słabszy od kursu jena. USA odnotuje potężny spadek PKB?Ekonomiści ze Standard Chartered Banku obniżają prognozę PKB dla USA na 2020 r. do -5,4% (poprzednio -2,8%) oraz oczekują spadku PKB w II kw. 2020 r. o 49% kw​​./kw., po spadku o 4,8% w I kwartale. Z kolei eksperci z OCBC wskazują dominujący trend oraz istotne wsparcie na parze walutowej USDJPY.

  • Ożywienie w USA powinno pojawić się w II poł. 2020 r.
  • USDJPY w wąskim zakresie cenowym 106,50 – 107,50

USA: Głęboka recesja – Standard Chartered

Oczekujemy, że gospodarka USA skurczy się o 5,4% w 2020 r. (poprzednio -2,8%). Większość stanów planuje utrzymać ograniczenia do pierwszego lub drugiego tygodnia maja, a pewne ograniczenia utrzymają się do drugiego kwartału. W związku z tym oczekujemy, że aktywność gospodarcza w USA prawdopodobnie pozostanie na niskim poziomie – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Eksperci oczekują, że PKB spadnie o 49% kw./kw. w drugim kwartale, zanim wzrośnie w drugiej połowie roku. PKB na koniec roku najprawdopodobniej wciąż będzie poniżej poziomu z końca 2019 r. (-2,3% w IV kw./IV kw.).

Nadal spodziewamy się wzrostu o 4,6% w 2021 r. i ożywienia w drugiej połowie 2020 r. – dodano.

Kurs USDJPY: Dalsze spadki z wsparciem na 106,50 – OCBC

USDJPY banknotyAnalitycy w OCBC Banku wskazują, że para USDJPY powinna utrzymać się w tendencji spadkowej, choć posiada silny poziom wsparcia na poziomie 106,50.

Zarówno pod względem technicznym, jak i krótkoterminowych wycen implikowanych, sentyment rynkowy sugeruje dalsze spadki. Jednak wsparcie na poziomie 106,50 może zmniejszyć siłę impulsów podażowych – wskazano w raporcie.

Nadal oczekujemy, że para walutowa będzie konsolidować w wąskim przedziale, dopóki dolar będzie uznawany za bezpieczną przystań. Na razie spodziewamy się zakresu cenowego od 106,50 do 107,50 – podsumowano.

Kurs USDJPY na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs USDJPY na interwale dziennym, tradingviewcom

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here