Naga MarketsO godzinie 14:30 na rynkach pojawiły się dane z amerykańskiego Departamentu Pracy dotyczące m.in. wstępnie zadeklarowanych bezrobotnych w tygodniu kończącym się 27-go stycznia br.

Jak się okazuje, obecny odczyt wskazuje na 230 tysięcy wstępnie zadeklarowanych bezrobotnych, a zatem widoczny jest spadek o 1.000 w stosunku do odczytu z poprzedniego tygodnia na poziomie 231 tysięcy, który dodatkowo został dziś zrewidowany w dół z 233 tys.

Powyższą publikację można uznać za optymistyczną, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę prognozy ekonomistów, którzy szacowali, że liczba wstępnie zadeklarowanych bezrobotnych wzrośnie do 238 tysięcy.

Ponadto jak widać na poniższym wykresie, tygodniowy odczyt znalazł się poniżej 4-tygodniowej średniej kroczącej, której wartość to obecnie 234,5 tys.

Źródło: Department of Labor

Eurodolar rośnie od początku sesji europejskiej

Notowania głównej pary walutowej od wtorku poruszają się w zakresie, gdzie wsparcie zapewnia obszar w okolicach 1.2385, natomiast opór zlokalizowany jest w pobliżu 1.2474.

Dziś rano, po rozpoczęciu sesji europejskiej doszło do kolejnego odbicia od dolnego ograniczenia zakresu i od tego czasu notowania konsekwentnie rosną w kierunku wczorajszych maksimów na 1.2474.

Jeśli kurs dalej ma poruszać się w konsolidacji, spodziewane jest odbicie od oporu zakresu. W przeciwnym razie odsłonięty zostanie kluczowy obszar oporu na 1.2500/37.

Broker XM zapewnia 30 USD na start, a także konta w mikrolotach, dobre dla początkujących traderów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here